Росія згодна продати Пакистану вертольоти і побудувати газопровід вартістю $ 2 млрд – WSJ

Поділитися
Росія згодна продати Пакистану вертольоти і побудувати газопровід вартістю $ 2 млрд – WSJ Пакистан хоче купити у РФ чотири Мі-35
Росії доведеться конкурувати з Китаєм через Пакистан.

Росія згодна продати Пакистану вертольоти і готова побудувати газопровід в цій країні вартістю 2 млрд дол, що може стати найбільшою інвестицією Москви в даний регіон за останнє десятиліття, передає The Wall Street Journal.

Видання повідомляє, що Пакистан розглядає варіанти зовнішньополітичного співробітництва на тлі зростаючої напруженості зі США, які вважають Ісламабад ненадійним союзником у боротьбі з ісламістами в регіоні.

У четвер, 20 серпня Пакистан заявив, що збираються купити чотири російських бойових вертольота Мі-35 після серії двосторонніх візитів високопоставлених представників Ісламабаду і Москви. Однак сума контракту не розголошується.

Довгий час Пакистан був союзником США, в той час, як Росія активно розвивала відносини з Індією, сусідом і фактично ворожою державою для Ісламабаду.

Найбільш яскравим маркером, який сигналізує про новий рівень відносин між РФ і Пакистаном є намір російської компанії "Ростех" побудувати 1100-км газопровід. Очікується, що угоду про будівництво даного газопроводу буде підписана в наступному місяці.

Планується, що газопровід компанії "Ростех" з'єднає портове місто Карачі з іншим пакистанським містом Лахор. При цьому російська компанія, якою керує один з близьких друзів Путіна, буде власником "труби" 25 років.

The Wall Street Journal відзначає, що Росії доведеться конкурувати за ринок Пакистану з Китаєм, який розглядає цю країну в якості одного зі своїх ключових союзників.

На думку видання, КНР і РФ прагнуть знизити рівень ісламістських настроїв у регіоні шляхом інвестиції в економіку Пакистану.

В липні Глави держав-членів Шанхайської організації співпраці (ШОС) підписали документ про початок процедури прийому Індії і Пакистану в свої ряди. Членами ШОС є Росія, Китай, Казахстан, Киргизія, Таджикистан і Узбекистан. Статус спостерігачів мають: Монголія, Індія, Іран, Пакистан і Афганістан.

Необхідно підкреслити, що Росія на міжнародній арені прагне розвивати відносини з державами, які критикують США або йдуть з орбіти впливу Вашингтона.

Один час перспективним "неамериканським" об'єднанням вважався БРІКС (Бразилія, Росія, Індія, Китай і ПАР). Однак на даний момент доцільність існування даного об'єднання падає разом з цінами на сировину. Видання The Independent писало, що Бразилія перейшла від вільного ринку до протекціонізму. Росія віддала спочатку більшу частину своїх ресурсів у приватний сектор, а потім повернула контроль над нафтою. Агресивна зовнішня політика Путіна призвела до того, що велика частина міжнародного бізнесу в країні втратила можливість працювати. Китай почав друкувати гроші, щоб збільшити економічне зростання.

Таким чином, як вважає видання, нездатність країн БРІКС керувати собою, сформувати надійну і раціональну економічну стратегію і вивести свій бізнес на світовий рівень гарантували їм падіння.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі