БРІКС наближається до свого кінця – The Independent

Поділитися
БРІКС наближається до свого кінця – The Independent Блок БРІКС може розпастися. Ілюстрація © Олександр Мірідонов/Коммерсантъ
Економічні проблеми Китаю і Росії ставлять хрест на подальшому розвитку об'єднання.

В 2001 році головний економіст Goldman Sachs Джим О'Ніл додумався об'єднати країни, які динамічно розвиваються, під абревіатурою 3. Це були Бразилія, Росія, Індія і Китай, а ПАР на той час ще не приєднався до клубу.

О'Ніл помітив зростання фінансової потужності цих країн, які лишалися слабкими, не зважаючи на велику територію. Але впродовж останніх 13 місяців ці країни з ринковими економіками на стадії розвитку втратили майже трильйон доларів. Про це на сторінках The Independent пише Кріс Блекхерст, додаючи, що втрати коштів ще продовжуються, оскільки внутрішній попит цих країн скорочується.

Китайський юань втрачає свою вартість, і це вдарило по всьому світу. Росія страждає від наслідків власної агресії проти України і падіння цін на нафту. Її економіка почала скорочуватися. А Бразилію ж сколихнули протести.

"Можливо, ці країни нашкодили собі, коли створили власний міжнародний клуб, сприйнявши ентузіазм щодо їхнього розвитку надто близько до серця. Вони вважали себе чудовими вискочками, встановлюючи власні правила, переходячи межі дозволеного і діючи спільно", - йдеться в статті.

Автор зауважує, що економіки країни БРІКС якийсь час були помітними через зростання цін на сировину. Але коли вартість ресурсів впала, тріщини в об'єднанні стали помітними.

"Треба зауважити, що О'Ніл написав доповнення до свого дослідження, заявивши, що країни БРІКС будуть розвиватися і процвітати лише якщо будуть проводити раціональну економічну політику. А вони цього не зробили", - йдеться в статтті.

Бразилія перейшла від вільного ринку до протекціонізму. Росія віддала спочатку більшу частину своїх ресурсів у приватний сектор, а потім повернула контроль над нафтою. Агресивна зовнішня політика Путіна призвела до того, що більша частина міжнародного бізнесу в країні втратила можливість працювати. Китай почав друкувати гроші, щоб збільшити економічне зростання.

"Їхня нездатність керувати самими собою, сформувати надійну і раціональну економічну стратегію і вивести свій бізнес на світовий рівень гарантували їм падіння", - пише оглядач.

Видання Wall Street Journal писало, що країни БРІКС заважають один одному торгувати. У звіті Global Trade Alert йдеться, що з 2008 року були три великі хвилі протекціонізму в країнах БРІКС. За останні шість років ці країни запровадили 1451 законів, які надають перевагу вітчизняним компаніям перед іноземними на національному ринку. Це 32% від загальної кількості подібних заходів, які були вжиті у світі. А видання Financial Times помітило, що цьогорічний саміт БРІКС виявив роздрібненість країн-учасниць.

Десятиліття тому, коли блок був утворений, його учасники хотіли кинути виклик гегемонії розвиненого світу. Але тепер, на черговому щорічному саміті, лідери п'яти країн показали, наскільки вони різні і роздрібнені. Вони дотримуються різних цінностей, а їхня єдність – тимчасове явище.

Бразилія, Індія і ПАР – хаотичні демократії, які ще не добилися встановлення верховенства закону. В цей же час, Китаєм і Росією керують автократичні режими. Росія розв'язала війну проти України, поставивши під загрозу систему безпеки у Європі після Холодної війни. Китай кидає виклик США у Тихоокеанському регіоні. В цей же час, Бразилія відмовилася від бажання стати ядерною державою.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі