Саміт БРІКС виявив роздрібненість країн-учасниць – FT

Поділитися
Саміт БРІКС виявив роздрібненість країн-учасниць – FT Країни БРІКС дуже різні і мають різні цілі © kremlin.ru
Росія хоче протистояти Заходу за допомогою БРІКС, але Індія і Бразилія проти.

В фойє готелю Holiday Inn в Уфі, де проходить саміт 3, троє чоловіків схилили голови над планшетними комп'ютерами, нервово стежачи за обвалом фондової біржі Китаю.

"Вона втратила ще 6%", - переживав делегат з Китаю, стежачи за цифрами на ринку цінних паперів.

"Ви боїтеся?" - уточнив росіянин поруч.

Спільні переживання через обвал фондової біржі КНР добре ілюструють суть хиткої єдності країн БРІКС, - пише сьогодні Financial Times.

Десятиліття тому, коли блок був утворений, його учасники хотіли кинути виклик гегемонії розвиненого світу. Але тепер, на черговому щорічному саміті, лідери п'яти країн показали, наскільки вони різні і роздрібнені. Вони дотримуються різних цінностей, а їхня єдність – тимчасове явище.

Бразилія, Індія і ПАР – хаотичні демократії, які ще не добилися встановлення верховенства закону. В цей же час, Китаєм і Росією керують автократичні режими. Росія розв'язала війну проти України, поставивши під загрозу систему безпеки у Європі після Холодної війни. Китай кидає виклик США у Тихоокеанському регіоні. В цей же час, Бразилія відмовилася від бажання стати ядерною державою.

Заступник міністра закордонних справ Росії Сергій Рябков похвалив БРІКС, сказавши, що це "союз, в якому нікому нічого не нав'язують". В цей же час, Москва намагається використати президентство в організації, щоб поставити на порядок денний п'яти країн свої політичні амбіції.

Колишній російський дипломат і член організації International Affairs Council, яку фінансує Москва, розкритикував США за нібито провокацію "революцій" у світі.

"БРІКС зайняв спільну позицію щодо Сирії, Лівії і Афганістану. Чому немає спільної позиції щодо України?" - дивується російський експерт.

В цей же час, аналітики Індії і Бразилії застерігають, що їхні країни вийдуть з БРІКС, якщо об'єднання буде скеровувати всі свої сили проти Заходу, як цього хоче Росія.

"Новий світовий порядок не буде чесним і справедливим. Ми розуміємо, що є вищий стіл, за яким ми теж хочемо сидіти і брати участь в прийнятті рішень. Але ми точно не хочемо зруйнувати той стіл", - пояснив віце-президент індійської організації Observer Research Foundation Нандан Уннікрішнан.

Видання пише, що особисті відносини між президентами країн БРІКС дозволяють підтримувати єдність організації. Зокрема, Володимир Путін підтримує дуже дружні особисті зв'язки з президентом ПАР Джекобом Зумою. Але це не допомогло їхнім країнам в політичному і економічному полях.

Загальний об'єм торгівлі країн БРІКС з ПАР в минулому році становив 376 мільярдів доларів, з яких 222 мільярди припадають на частку Китаю. Об'єм торгівлі з Росією склав всього лише 12,5 мільярдів доларів. Про це свідчать дані йоганнесбурзького Standard Bank.

Індії, у свою чергу, не подобається зростання домінування в БРІКС Китаю.

"Є те, чого хоче Китай, і те, чого хочуть всі інші члени об'єднання", - поскаржився журналістам неназваний індійський дипломат.

Видання впише, що єдине, в чому між усіма учасниками організації є єдність, - це створення міжнародних фінансових структур, таких як Новий банк розвитку з уставним капіталом в 100 мільярдів доларів.

Однак, найбільша частка цієї суми падає на плечі, знову ж таки, Китаю. А новини про обвал китайського фондового ринку ставить під сумнів єдність БРІКС і в цьому полі. Видання The Times писало, що БРІКС перетворюється на об'єднання навколо Китаю. Його ВВП зараз перевищує на 50% спільний розмір економіки всіх інших членів блоку. Тому визначальна роль Пекіна в організації зростає.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі