Президент Росії Володимир Путін під час зустрічі з російськими паралімпійцями у вівторок, 20 березня, заявив, що міністерство закордонних справ має спробувати змінити базовий договір, що лежить в основі антидопінгової роботи у всьому світі, повідомляє "Радіо Свобода".
Зазначається, що міжнародні норми, запроваджені в 2015 році, ускладнили або й унеможливили участь російських спортсменів у головних світових спортивних подіях.
Путін також вкотре заперечив, що російська держава підтримувала програму вживання спортсменами допінгу з наступним приховуванням такої практики.
Додамо, що за рішенням Міжнародного паралімпійського комітету російські представники змагалися у Пхьончхані як "нейтральні паралімпійські спортсмени", а не російська збірна.
Такий же статус росіяни мали і на Олімпіаді в лютому, коли вони виступали без національної символіки, адже Міжнародний олімпійський комітет 5 грудня 2017 року відсторонив збірну Росії від участі в зимовій Олімпіаді-2018 року. Рішення було прийнято після того, як два розслідування підтвердили, що Кремль організував систему застосування допінгу в спорті. Російським спортсменам, які довели, що не застосовували допінг, дозволили змагатися під нейтральним прапором.
Всесвітнє антидопінгове агентство (WADA) винесло рішення позбавити Росію права на проведення міжнародних спортивних змагань з 1 квітня 2018 року. Однак це стосується тільки нових заявок на турніри, а всі старти, які були затверджені раніше, скасовані не будуть. Росія зможе повернути собі право проводити міжнародні турніри, коли буде відновлено в правах місцеве антидопінгове агентство.
Більше про хронологію подій, що призвели до ізоляції Росії від міжнародної спортивної спільноти читайте в статті Валерія Кравченко "Допінг для великодержав'я" на DT.UA.