Державний прикордонний комітет Білорусі не пустив на територію країни 17 іноземних журналістів, передає "Інтерфакс-Захід". Прикордонники стверджують, що у журналістів не було акредитації.
"18 серпня в Національному аеропорту "Мінськ" 17 представникам іноземних ЗМІ відмовлено у в'їзді в Білорусь через відсутність акредитації для здійснення журналістської діяльності на території нашої країни", - йдеться в повідомленні ДПК.
За версією Держприкордонкомітету, іноземні журналісти нібито хотіли потрапити на територію Білорусі під виглядом звичайних туристів. При цьому в ДПК заявили, що розкрили "справжні наміри".
"Всі вони розповідали, що в нашій країні їх цікавить виключно відвідування різних пам'яток, однак виявлені посвідчення журналістів різних телерадіомовних компаній, професійна апаратура і великі суми готівкової валюти розкривали справжні наміри, що суперечать білоруським законодавством", - йдеться в повідомленні.
9 серпня в Білорусі відбулися вибори президента країни, Олександр Лукашенко, який править країною з 1994 року, брав участь в них вже вшосте.
14 серпня ЦВК оголосила Лукашенка переможцем. Згідно з офіційними даними, він отримав 80%, а Світлана Тіхановська - 10% голосів виборців.
Глава ЦВК Білорусі Лідія Єрмошина, не чекаючи завершення підрахунку голосів, фактично оголосила Олександра Лукашенка переможцем виборів і закликала інших кандидатів «визнати свою поразку, привітати переможця і не хвилювати народ».
Після цього по всій Білорусі поновилися акції протесту, під час яких відбулися криваві зіткнення з силовиками. З різних міст країни надходили повідомлення про фальсифікації.
ОМОН застосував проти мітингувальників водомети, світлошумові гранати і гумові кулі. Тисячі людей були затримані і побиті силовиками, як мінімум троє протестувальників загинули.
ЄС відмовився визнавати результати виборів і анонсував санкції проти чиновників режиму Лукашенка.
У свою чергу головна опонентка Лукашенка опозиціонерка Світлана Тіхановська записала відеозвернення до Європейської Ради із закликом не визнавати вибори в Білорусі. Вона також ініціювала створення Координаційної ради для забезпечення передачі влади в країні після виборів президента.
Лукашенко назвав опозиційну координаційну раду "спробою захоплення влади з усіма наслідками, що випливають".
У Білорусі 11-й день тривають протести проти офіційних результатів виборів президента. ZN.UA продовжує стежити за подіями і інформувати про них читачів в текстовому онлайні.
Чи впаде режим Лукашенка в результаті вуличних протестів, читайте в статті Володимира Кравченка «Білорусь вимагає змін» для ZN.UA. Про те, чи відправить Путін російські війська в Білорусь для збереження Лукашенка при владі, Володимир Кравченко пише у статті «Дзвінок «другу».