Тіхановська ініціювала створення Координаційної ради для передачі влади в Білорусі

Поділитися
Тіхановська ініціювала створення Координаційної ради для передачі влади в Білорусі © Радыё Свабода
До координаційної ради зможуть увійти представники громадянського суспільства, відомі білоруси і професіонали, сказала Тіхановська.

Кандидатка в президенти Білорусі Світлана Тіхановська ініціювала створення Координаційної ради для забезпечення передачі влади в країні після виборів президента.

"З урахуванням того, що відбувається в країні та необхідності вжиття невідкладних заходів для відновлення законності в Білорусі, я, Світлана Тіхановська, ініціюю створення Координаційної ради для забезпечення трансферу влади", - йдеться в заяві Тіхановської, яку розповсюдив її штаб в п'ятницю.

Вона закликала міжнародну спільноту, Європу допомогти їй організувати діалог з владою Білорусі.

Тіхановська сказала, що до складу координаційної ради зможуть увійти представники громадянського суспільства, відомі білоруси та професіонали.

"Я доручаю своїй довіреній особі Ользі Ковалькової та адвоката Максима Знаки приймати заявки про висунення членів ради від організацій і об'єднань громадян", - додала вона. "Я прошу вас об'єднатися в координаційну раду. Нам дуже потрібна ваша допомога і досвід. Нам потрібні ваші зв'язки, контакти, експертні поради та підтримка. У цю координаційну раду повинні увійти всі, хто зацікавлений в діалозі та мирній передачі влади - трудові колективи, партії, профспілки".

Тіхановська закликала режим Лукашенка показати готовність до діалогу з народом.

"Це значить - відпустити всіх затриманих. Це означає - прибрати з вулиць міст ОМОН і війська. Це означає - порушити кримінальну справу проти тих, хто віддавав злочинні накази бити та стріляти в людей", - підкреслила вона.

Перед цим прем'єр-міністр Чехії Андрій Бабіш сказав, що президентські вибори в Білорусі повинні бути проведені повторно в присутності іноземних спостерігачів.

9 серпня в Білорусі відбулися вибори президента країни, Алєксандр Лукашенко, який править країною з 1994 року, брав участь у них уже вшосте.

За даними офіційного екзит-полу (єдиного дозволеного в країні), Лукашенко отримав 79,7%, а кандидат від об'єднаної опозиції Світлана Тіхановська - 6,8%.

Голова ЦВК Білорусі Лідія Єрмошина, не чекаючи завершення підрахунку голосів, фактично оголосила Алєксандра Лукашенка переможцем виборів і закликала інших кандидатів «визнати свою поразку, привітати переможця і не хвилювати народ».

Після цього по всій Білорусі відновилися акції протесту, під час яких відбулися криваві зіткнення з силовиками. З різних міст країни надходили повідомлення про фальсифікації.

ОМОН застосував проти мітингувальників водомети, світлошумові гранати і гумові кулі. Тисячі людей були затримані і побиті силовиками, як мінімум двоє протестувальників загинули.

У свою чергу президенти Польщі, Литви, Латвії та Естонії висунули три вимоги до президента Білорусі Лукашенка. Їх виконання дасть його режиму можливість уникнути міжнародної ізоляції.

Чи впаде режим Лукашенка за результатами вуличних протестів, читайте в статті Володимира Кравченка «Білорусь вимагає змін» для ZN.UA.

Тримайте руку на пульсі ситуації в Білорусі разом з нашим текстовим онлайном.

Поділитися
Дивіться спецтему: Протести у Білорусі
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі