Прем'єр Вірменії висловився за введення російських миротворців у Нагірний Карабах

Поділитися
Прем'єр Вірменії висловився за введення російських миротворців у Нагірний Карабах © Vladimir Putin / Twitter
Він вважає, що такий варіант може стати компромісним для Вірменії та Азербайджану

Прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян заявив про те, що введення миротворців в зону конфлікту в Нагірному Карабасі прийнятний для вірменської сторони. Однак, на думку Пашиняна, компромісом з Азербайджаном можуть стати російські миротворці.

"Для нас прийнятне введення миротворців. Я можу сказати, що уявлення Азербайджану за складом миротворців не зійдуться з уявленнями Вірменії щодо цього питання. Якщо вже говорити про компроміси, тут теж компромісною версією може стати присутність російських миротворців. У РФ хороші відносини й з Азербайджаном, й з Вірменією. Дуже важливо зважати на думки інших регіональних країн, важливо, щоб конкретні миротворчі сили стабілізували регіон, а не навпаки ", - сказав Пашинян в четвер в інтерв'ю російському агентству" Інтерфакс ".

17 жовтня Вірменія і Азербайджан домовились про нове гуманітарне припинення вогню з 20:00 за Гринвічем (00:00 неділі, 18 жовтня). Під час дії перемир'я планувалося виведення з поля бою поранених військових за посередництва Міжнародного комітету Червоного Хреста.

Це вже друга спроба досягти сталого режиму тиші від початку загострення карабахського конфлікту вранці 27 вересня. Однак її спіткала доля першої (з 10 жовтня) - перемир'я було зірвано в перші ж години, сторони конфлікту звинувачують у зриві одна одну.

Конфлікт між Азербайджаном і Вірменією почався через Нагірний Карабах в 1988 році, коли населена переважно вірменами Нагірнокарабаська автономна область заявила про вихід з Азербайджанської РСР. Нагорний Карабах і сім прилеглих до нього районів – 20% території Азербайджану – знаходяться під окупацією збройних сил Вірменії. У травні 1994 року сторони досягли режиму припинення вогню. Територіальний конфлікт не врегульовано досі.

Цього разу Баку почав наступ в Нагірному Карабасі, прагнучи відновити суверенітет над регіоном. Найближчі дні покажуть, чи вдасться Азербайджану досягти своєї мети. Про те, що відбувається в Нагірному Карабасі, читайте в статтях Володимира Кравченка «Осіннє загострення» та «Позиційні бої не місцевого значення».

  •  
Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі