Прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян заявив про те, що його народ нібито тільки "зі зброєю в руках" зможе добитися прийнятного для себе рішення конфлікту в Нагірному Карабасі.
"Наші подальші дії - це боротьба до кінця, в ім'я прав нашого народу. Незалежно, що станеться, треба боротися в ім'я прав нашого народу. Сьогодні в контексті позиції Азербайджану боротися в ім'я прав нашого народу означає, в першу чергу, взяти зброю в руки та стояти на захисті своєї батьківщини. При ефективній організації цього процесу ми зможемо досягти прийнятного для нас дипломатичного рішення", - сказав Пашинян в прямому ефірі на своїй сторінці в фейсбуці.
Пашинян вважає, що влада Азербайджану не згодна ні на що, окрім капітуляції Карабаху. Він закликав мерів вірменських міст, глав адміністрацій, органів місцевого самоврядування організувати процес формування добровольчих загонів, які будуть переведені в розпорядження начальника Головного штабу ЗС Вірменії.
"Це переломний момент", - сказав прем'єр Вірменії.
17 жовтня Вірменія і Азербайджан домовились про нове гуманітарне припинення вогню з 20:00 за Гринвічем (00:00 неділі, 18 жовтня). Під час дії перемир'я планувалося виведення з поля бою поранених військових за посередництва Міжнародного комітету Червоного Хреста.
Це вже друга спроба досягти сталого режиму тиші від початку загострення карабахського конфлікту вранці 27 вересня. Однак її спіткала доля першої (з 10 жовтня) - перемир'я було зірвано в перші ж години, сторони конфлікту звинувачують у зриві одна одну.
Конфлікт між Азербайджаном і Вірменією почався через Нагірний Карабах в 1988 році, коли населена переважно вірменами Нагірно-Карабахська автономна область заявила про вихід з Азербайджанської РСР. Нагорний Карабах і сім прилеглих до нього районів – 20% території Азербайджану – знаходяться під окупацією збройних сил Вірменії. У травні 1994 року сторони досягли режиму припинення вогню. Територіальний конфлікт не врегульовано досі.
Цього разу Баку почав наступ в Нагірному Карабасі, прагнучи відновити суверенітет над регіоном. Найближчі дні покажуть, чи вдасться Азербайджану досягти своєї мети. Про те, що відбувається в Нагірному Карабасі, читайте в статтях Володимира Кравченка «Осіннє загострення» та «Позиційні бої не місцевого значення».