Повернення Росії в ПАРЄ та звільнення моряків стали частиною великих домовленостей – ЗМІ

Поділитися
Повернення Росії в ПАРЄ та звільнення моряків стали частиною великих домовленостей – ЗМІ © twitter.com/PACE_News
Домовленості були до того, як Зеленський став президентом.

Між Заходом і Росією ще до президентства Володимира Зеленського був непублічний план, згідно з яким звільнення полонених українських моряків і повернення кораблів повинно було стати частиною більш широкої домовленості. Про це пише в статті ЄП.

Незважаючи на те, що Москва повинна була звільнити моряків за рішенням трибуналу ООН з морського права - за виконання цього рішення РФ виторгувала поступки від Заходу, йдеться в матеріалі.

За цим планом, Захід повертає Росії повноваження в ПАРЄ навіть без жодних винятків. Росія у відповідь знаходить схему звільнення моряків і допускає в Крим моніторингову місію Ради Європи. І, звичайно, Москва відновлює платежі в бюджет РЄ, де вона вже накопичила борг близько 70 млн євро.

За даними ЕП, сигнали щодо такого пакеті надходили до українських дипломатів ще наприкінці президентства Петра Порошенка, але як "ультиматум", або "пропозицію, від якого не можна відмовитися".

Канцлер ФРН Ангела Меркель і президент Франції Еммануель Макрон поставили його перед українською стороною тільки зараз, під час візитів президента України в Париж і Берлін, однак згоди Зеленського на цю угоду вони не отримали.

"Нам продають те, про що вони вже домовилися з Росією", - зазначив один зі співрозмовників ЕП, поінформоване про хід переговорів.

Читайте також: Уряд Канади стурбований поверненням РФ до ПАРЄ

У ніч на 25 червня ПАРЄ зняла санкції з делегації з Росії без будь-яких додаткових умов. За резолюцію проголосували 118 делегатів, проти - 62, і 10 осіб утрималися. Наступного дня ПАРЄ відновила права російської делегації в повному обсязі. На знак протесту представники семи держав вчинили демарш і покинули сесійну залу. Україну підтримали делегації Польщі, Грузії, Словаччини, Литви, Латвії та Естонії.

Перед цим українська та грузинська делегації оскаржили рішення про повернення РФ до ПАРЄ. Також делегація України відмовилася від участі в роботі ПАРЄ і попросила Верховну Раду терміново розглянути це питання. Депутати поставили перед президентом Володимиром Зеленським і МЗС питання про доцільність участі в інших органах Ради Європи.

Про проблеми ПАРЄ після відновлення статусу РФ читайте у матеріалі Володимира Кравченка "Яка Рада, така і порада" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі