Парламентська асамблея Ради Європи повністю відновила повноваження Росії в організації, повідомив у Twitter кореспондент "Радіо Свобода" Рікард Йозвяк. Тепер відібрати повноваження у російської делегації може тільки Венеціанська комісія.
"ПАРЄ проголосувала за доповідь, яка ратифікує повноваження російської делегації без будь-яких загроз щодо санкцій", - написав Йозвяк.
За його словами за повне повернення Росії всіх повноважень в ПАРЄ проголосувало 116 депутатів, проти – 62, утрималися – 15.
"Єдина надія тепер на Венеціанську комісію. До тих пір російська делегація тимчасово повернулася", - додав Йозвяк.
PACE voted in favour of a report that ratifies the credentials of the Russian delegation without any of threats sanctions. 116 for, 62 against, 15 abstentions. the only hope is now the Venice Commission. the Russian delegation is up till then provisionally back. #Russia #Ukraine
- Rikard Jozwiak (@RikardJozwiak) 26 червня 2019 р.
Раніше перша заступниця голови Верховної Ради Ірина Геращенко заявила про те, що у разі відновлення всіх прав Росії у Парламентській асамблеї Ради Європи, Україна повинна відкликати запрошення щодо направлення спостережної місії на позачергові парламентські вибори.
У ніч на 25 червня ПАРЄ зняла санкції з делегації з Росії без будь-яких додаткових умов. "За" резолюцію проголосували 118 делегатів, "проти" - 62, і 10 осіб утрималися. Резолюцію в повному складі підтримали делегації з Азербайджану, Франції, Іспанії, Італії, Норвегії, Австрії, Словаччини, Португалії, Сербії і Туреччини. Проти в повному складі проголосувала делегація України і Грузії, а також більшість делегатів від Польщі, Литви, Латвії, Естонії, Британії і Швеції.
Українська та грузинська делегації оскаржили рішення про повернення РФ до ПАРЄ. Також делегація України відмовилася від участі в роботі ПАРЄ і попросила Верховну Раду терміново розглянути це питання. Депутати поставили перед президентом Володимиром Зеленським і МЗС питання про доцільність участі в інших органах Ради Європи.
У день голосування представники української делегації поскаржилися, що Зеленський самоусунувся від ситуації в ПАРЄ і фактично залишив депутатів без дипломатичної підтримки напередодні найважливішого засідання. Президент відреагував на рішення ПАРЄ лише через 11 годин: його пресслужба поширила заяву про "стурбованість і розчарування" глави держави.
Детальніше про ситуацію з поверненням Росії в ПАРЄ читайте в матеріалі Дмитра Кулеби "Рада Європи: перезавантаження" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".