Пані-посол Великої Британії в Україні Мелінда Сіммонс повідомила про те, що вакцинувалася від Covid-1 препаратом, розробленим англо-шведським дуетом AstraZeneca/Oxford.
"Я прищепилася від Covid-19 вакциною AstraZeneca. Це було дуже швидко, ефективно, безпечно, і я майже не відчула цього. Вакцина від Covid - це вихід з пандемії", - твітнула пані-осол.
I had my #COVID19 #AstraZeneca #vaccine. It was super quick, efficient, safe and I barely felt it. #CovidVaccine is the path out of the pandemic. pic.twitter.com/8pP12rJKqb
Україна вже отримала першу партію вакцини від коронавірусу. Партію з 500 тисяч доз вакцини AstraZeneca доставили до Києва з Індії. Опитування громадської думки показують, що майже 40% українців відмовляються отримати шанс через страх перед побічними ефектами.
Україна також розраховує отримати більше доз вакцини в рамках програми поширення COVAX, в тому числі вироблених Pfizer/BioNTech та Novavax. Країна також підписала угоду про закупівлю 1,9 мільйона доз вакцини у китайської компанії Sinovac Biotech, перші постачання якої очікуються у квітні.
Вакцинація в Україні почалася 24 лютого. Планувалося, що до кінця першого тижня Україна вийде на 10 тисяч щеплень в добу, проте вдалося вийти на показник в три тисячі щеплених. 9 березня міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що процес вакцинації від коронавірусу в країні йде не за планом.
За даними ZN.UA, термін придатності вакцини від коронавірусу закінчується 23 червня поточного року, і Україна може не встигнути використати всі дози вакцини, враховуючи нинішні темпи вакцинації.
У своїй статті для ZN.UA Алла Котляр писала про те, що Україна мала отримати вакцину раніше, ніж це сталося. Однак поставка зривалася. Детальніше про це читайте в матеріалу «Золота гора» від Мінздоров'я».