Події в Капітолії змінять курс президентства Байдена — The Economist 

Поділитися
Події в Капітолії змінять курс президентства Байдена — The Economist  © Reuters
Якщо відкинути заяви про «вкрадені вибори», то можна побачити масштаби втрат Республіканської партії під час лідерства Трампа.

Чотири роки тому американський президент Дональд Трамп стояв перед Капітолієм, щоб прийняти присягу, і пообіцяв об’єднати Америку. Президентський термін Трампа закінчується тим, що він закликав своїх прихильників виступити проти Конгресу, що зрештою, закінчилося насильством. Здається, саме Дональд Трамп є «автором» цієї смертельної атаки у серце американської демократії. Фотографії натовпу, що штурмує Капітолій, які транслювалися по всьому світу, стали «визначальними образами» президентства Трампа, пише журнал The Economist.

Штурм Капітолію, на перший погляд, здається демонстрацією сили. Але ці події фактично замаскували поразки. Поки прихильники Трампа намагалися штурмувати будівлю, Конгрес затверджував результати поразки республіканця. Поки натовп розбивав вікна, демократи святкували кілька перемог у Джорджії, що можуть дати їм більший вплив у Сенаті. Невдоволення натовпу буде лунати через Республіканську партію, оскільки вона опиниться в опозиції. І це матиме наслідки для президентства Джо Байдена, яке розпочнеться 20 січня.

Якщо відкинути заяви президента про «вкрадені вибори», то можна побачити масштаби втрат Республіканської партії під час лідерства Трампа. Перемігши в Білому домі та отримавши більшість у Конгресі в 2016 році, поразка в Джорджії означає, що партія втратила все це лише через чотири роки.

Зазвичай, коли політична партія зазнає втрат у такому масштабі, вона засвоює деякі уроки і повертається сильнішою. Цього разу переосмислення буде важчим. Навіть після поразки на виборах, рейтинг схвалення Трампа серед республіканців коливався приблизно біля 90% - набагато краще, ніж 65% Джорджа Буша за останній місяць його президентства. Трамп використав цю популярність, щоб створити міф про перемогу на президентських виборах. Опитування YouGov для журналу The Economist виявляє, що 64% ​​республіканських виборців вважають, що перемога Байдена повинна бути заблокована Конгресом. Можливо, деяка частина республіканців могла б підтримати «теорію Трампа». Як антидемократичний трюк, таке «повстання» мало небагато шансів на успіх, але ці події стали ознакою президентства Трампа.

Таким чином, міф про «вкрадені вибори», який поширював Трамп, можливо, стане стимулом, необхідним для змін у партії. Відмовитися від невдалого лідера та «викривленої стратегії» - це одне. Але відмовитися від того, кого значна частина виборців вважає законним президентом, і владу якого забрало «шахрайство політичних ворогів» - це зовсім інше.

Фото прихильника Трампа, який сидить у кріслі спікера, повинно жахнути республіканських виборців, які вважають, що їхня партія виступає за порядок і дотримання норм Конституції. Заклики Трампа до заворушень на Капітолійському пагорбі можуть переконати значну частину Америки назавжди відвернутися від нього.

Для Байдена багато що залежить від того, які висновки зроблять скептичні до Трампа республіканці в Сенаті.

Ще тиждень тому загальноприйнята точка зору полягала в тому, що Сенат залишатиметься під контролем республіканців, і це виглядало так, ніби амбіції адміністрації Байдена обмежувались тим, чого він міг би досягти завдяки розпорядженням виконавчих органів. Розкол у Сенаті «50 на 50», є досить вузькою більшістю. Це не дозволить Байдену дивом здійснити масштабні реформи, але змінить ситуацію.

Наприклад, Байден зможе отримати підтвердження свого вибору для судової влади. Контроль законодавчого порядку денного в Сенаті перейде від республіканців до демократів. Лідер республіканців у Сенаті Мітч Макконнелл цього тижня виступив проти інституційного вандалізму Трампа.

Після подій у Капітолії багато республіканців переглянуть своє ставлення до Трампа. Вони будуть змушені відновити віру в свою партію. Для того, щоб зміцнити демократію Америки, республіканці повинні «відкинути» Трампа, резюмує видання.

6 січня у Вашингтоні прихильники Дональда Трампа вийшли на протести проти результатів президентських виборів, на яких переміг демократ Джо Байден. Під час акції протесту відбулися сутички з правоохоронцями, невідомі змогли прорватися через правоохоронців до будівлі Капітолію.

Через інцидент засідання довелося призупинити, а будівлю Конгресу закрили на вхід і вихід. Після перерви в засіданні Конгрес все ж затвердив перемогу Джо Байдена у президентських перегонах. Він отримав 306 голосів колегії виборців, при необхідних 270. Трамп отримав 232 голоси.

Унаслідок протестів загинули п'ятеро людей, поліцейських і цивільних. Півсотні правоохоронців дістали поранення, декілька офіцерів - важкі. На протестах затримані близько 70 людей, напередодні в США розпочалися суди у справі про штурм Капітолію.

Трамп розпорядився відправити військовослужбовців Національної гвардії США Капітолій. Противник Трампа на виборах Джо Байден назвав те, що відбувається спробою заколоту і «нападом на демократію».

Сполучені Штати, і весь світ жахнулися, побачивши теле- і відеокадри, де радикальні прихильники Трампа, які не визнають результатів президентських виборів, взяли штурмом будівлю Капітолію. Екзальтований натовп атакував не просто будинок, а один із сакральних символів американської демократії. Як таке могло статися? Чому не спрацювали правоохоронні органи країни, яка витрачає мільярди доларів на власну безпеку? Які наслідки матиме захоплення Капітолію для демократії, Трампа, Республіканської партії США і світу? Читайте у статті Геннадія Друзенка «Що американці в Капітолії« наколядували?»» у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі