Конгрес США затвердив перемогу Джо Байдена на президентських виборах, а також обраної ним віце-президентки Каміли Харріс, передає CNN. Так, Сенат і Палата представників відхилили заперечення проти результатів голосування в штатах Джорджія і Пенсільванія.
Зазначено, що республіканці також висловлювали заперечення проти підсумків виборів в Арізоні, Неваді та Мічигані. Однак в цьому випадку заперечення провалилися не дійшовши до дебатів.
Так, Байден отримав 306 голосів колегії виборців, при необхідних 270. Трамп отримав 232 голоси.
Засідання Конгресу, довелося зупиняти на кілька годин через прихильників Трампа, які прорвалися в Капітолій. Засідання вдалося відновити близько 02:00 за східним часом.
Тепер Джо Байден повинен принести присягу 20 січня. Після цього він офіційно отримає повноваження президента Сполучених Штатів Америки.
Зазначимо, що Дональд Трамп намагався оскаржити результати президентських виборів в США за допомогою десятків позовів.
У Вашингтоні прихильники Дональда Трампа вийшли на протести проти результатів президентських виборів, на яких переміг демократ Джо Байден. Під час акції протесту відбулися сутички з правоохоронцями.
Пізніше невідомі змогли прорватися через правоохоронців до будівлі Капітолію, де парламент США повинен затвердити результати президентських виборів. Через інцидент засідання довелося призупинити, а будівлю Конгресу закрили на вхід і вихід. Заззначимо, що до того, як прихильники Трампа увірвалися в Капітолій парламентарії встигли затвердити тільки 2% голосів виборців.
В результаті протестів чотири людини загинули. Крім того, поліція затримала понад 50 осіб.
Своєю чергою Дональд Трамп розпорядився відправити військовослужбовців Національної гвардії США Капітолій, куди прорвалися його прихильники, які зірвали оголошення результатів виборів.
Противник Трампа на виборах Джо Байден назвав те, що відбувається спробою заколоту і "нападом на демократію".
Багато хто з прихильників Трампа щиро переконані, що фальсифікація результатів голосування допомогла Байдену перемогти на виборах. Значний відсоток прихильників Трампа, черпаючи інформацію з соцмереж і ультраправих сайтів, не вірять і в небезпеку вірусу COVID-19. Як же вийшло, що Америку захлеснула хвиля дезінформації? Читайте в статті Анни Бродські-Кроткіної«Велика брехня».
Більше про події у Вашингтоні читайте в спецтемі ZN.UA «Протести прихильників Трампа».