Поліція американського штату Флорида заарештувала 36-річного Адама Джонсона, котрий брав участь в штурмі Капітолію. Чоловік зняв і забрав трибуну спікера Палати представників Ненсі Пелосі, пише 10 Tampa Bay.
«Джонсон був відправлений до в'язниці за федеральним ордером у п'ятницю», - йдеться в матеріалі.
«Посміхаємося і махаємо»: Потрапивши до будівлі Конгресу 6 січня, чоловік за допомогою молотка демонтував трибуну спікера. Під час перенесення трибуни Джонсона сфотографував фотограф Getty Images Уін МакНамі. Побачивши, що його знімають, той посміхнувся і помахав в об'єктив.
Згодом правоохоронці знайшли молоток і трибуну, виявилось, що їх не виносили з будівлі. Трибуна від демонтажу та перенесення не постраждала.
Як і інші фото- та відеоматеріали з учасниками штурму, знімок став зачіпкою для встановлення особи Джонсона. Розслідуванням, включно з ідентифікацією протестувальників, займаються Прокуратура округу Колумбія, польовий офіс ФБР у Вашингтоні і Поліція Капітолію США.
У чому його обвинувачують: Джонсону пред'явлено обвинувачення в умисному проникненні або перебування на закритій території без законних повноважень, розкраданні державного майна, хуліганстві на території Капітолію.
Хто такий Адам Джонсон: 36-річний чоловік живе у Перріші (Флорида), офіційно ніде не працює, займається господарством. Джонсон одружений, виховує п'ятьох дітей. Раніше чоловік вже мав проблеми із законом через зберігання марихуани і порушення умов випробувального терміну.
6 січня у Вашингтоні прихильники Дональда Трампа вийшли на протести проти результатів президентських виборів, на яких переміг демократ Джо Байден. Під час акції протесту відбулися сутички з правоохоронцями, невідомі змогли прорватися через правоохоронців до будівлі Капітолію.
Через інцидент засідання довелося призупинити, а будівлю Конгресу закрили на вхід і вихід. Після перерви в засіданні Конгрес все ж затвердив перемогу Джо Байдена у президентських перегонах. Він отримав 306 голосів колегії виборців, при необхідних 270. Трамп отримав 232 голоси.
Унаслідок протестів загинули п'ятеро людей, поліцейських і цивільних. Півсотні правоохоронців дістали поранення, декілька офіцерів - важкі. На протестах затримані близько 70 людей, напередодні в США розпочалися суди у справі про штурм Капітолію.
Трамп розпорядився відправити військовослужбовців Національної гвардії США Капітолій. Противник Трампа на виборах Джо Байден назвав те, що відбувається спробою заколоту і «нападом на демократію».
Сполучені Штати, і весь світ жахнулися, побачивши теле- і відеокадри, де радикальні прихильники Трампа, які не визнають результатів президентських виборів, взяли штурмом будівлю Капітолію. Екзальтований натовп атакував не просто будинок, а один із сакральних символів американської демократії. Як таке могло статися? Чому не спрацювали правоохоронні органи країни, яка витрачає мільярди доларів на власну безпеку? Які наслідки матиме захоплення Капітолію для демократії, Трампа, Республіканської партії США і світу? Читайте у статті Геннадія Друзенка «Що американці в Капітолії« наколядували?»» у ZN.UA.