The Guardian пояснює, чому багато американців незадоволені роботою Джо Байдена

Поділитися
The Guardian пояснює, чому багато американців незадоволені роботою Джо Байдена © The White House / Flickr
Рейтинги Байдена падають, навіть попри те, що значна частина його порядку денного вже введена в дію.

Популярність американського президента Джо Байдена падає. Однією з причин може бути те, що високі очікування виборців неминуче розвіяли їхні надії, пише The Guardian.

З одного боку, Америка переповнена відносно позитивними новинами. Безробіття зменшується, зарплати зростають, довіра споживачів відновлюється, люди витрачають більше коштів (роздрібні продажі зросли на 1,7% у жовтні).

COVID частково відступає, принаймні серед тих, хто вакцинований. А дві великі частини законодавчого порядку денного Байдена – план порятунку економіки на 1,9 трильйона доларів і нещодавній інфраструктурний план на 1,2 трильйона доларів, були введені в дію.

При цьому, значна частина американців незадоволена політикою Джо Байдена.

Рейтинг схвалення роботи Байдена на 12 пунктів нижчий, ніж був тоді, коли він тільки вступив на посаду. Зараз його рейтинг становить лише 41%.

Приблизно такий рейтинг був у попередника Байдена – Дональда Трампа протягом більшої частини його президентства.

Більшість респондентів кажуть, що якби проміжні вибори відбулися сьогодні, вони підтримали б кандидатів від Республіканської партії.

Більше 60% респондентів заявили, що демократи не вирішують основні проблеми американців. А кандидати в Конгрес від Республіканської партії наразі мають багато шансів отримати перемогу на проміжних виборах.

Чому ж громадськість так критикує президента і Демократичну партію, навіть попри те, що новини про економіку та пандемію досить обнадійливі, а значна частина порядку денного Байдена вже введена в дію.

Деякі звинувачують Байдена і демократів в поганій комунікації з населенням. І в цьому є частина правди. Навіть зараз більшість американців не надто чітко орієнтується в порядку денному Байдена.

Але це не може бути основною причиною такого парадоксу, оскільки невдачі демократів у комунікації з суспільством в США завжди мали місце.

Деякі звинувачують республіканські ЗМІ. Але й тут проблема виникла ще до теперішнього парадоксу. Адже протягом щонайменше чотирьох десятиліть основні ЗМІ в США зосереджувалися на конфліктах, суперечках і скандалах, оскільки хороші новини привертають менше уваги.

Частина американців вважають, що Демократична партія насправді не хоче серйозних соціальних змін, але такий погляд також не є чимось новим.

Як тоді пояснити падіння рейтингів Байдена? Швидше за все, це розбиті надії. Після чотирьох років президенства Трампа і півтора року пандемії американці хотіли залишити всі кризові моменти позаду, почати все спочатку та перезавантажити країну.

Байден, як досить поміркований політик, пообіцяв саме такий курс. А коли демократи знову «захопили» Сенат, очікування американців ще більше зросли.

Однак ці очікування, ймовірно, неможливо було виправдати, коли всі основні структурні проблеми все ще нікуди не зникли, Трамп і досі зберігає вплив, нерівність зростає, інфляція підриває підвищення заробітної плати, а штам коронавірусу дельта продовжує забирати життя.

Невиправдані очікування викликають невдоволення у людей. Водночас, Байден і демократи можуть з часом отримати від цього вигоду, якщо позитивні наслідки ініціатив президента будуть по-справжньому відчутні, резюмує видання.

20 січня Джо Байден склав присягу президента США і офіційно став 46-м лідером Сполучених Штатів. На церемонії інавгурації Байдена до присяги привів головний суддя Верховного суду Джон Робертс на Західному фронті Капітолію.

Присягу віцепрезидента США прийняла Камала Гарріс, яка стала першою в історії США жінкою на цій посаді.

Президент Байден і члени його найближчого оточення нещодавно запевнили своїх прихильників у тому, що він планує балотуватися на другий термін у 2024 році.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі