Байден не відмовляється від політики Трампа — FT

Поділитися
Заяви про те, що «Америка повернулася», часто перебільшені.

Фактично одразу після вступу на посаду президента Джо Байден повернув США до ВООЗ. Пізніше країна повернулася до Паризької кліматичної угоди. Байден також не зменшив кількості військових США в Німеччині, відмовившись від обіцянки його попередника Дональда Трампа. Політичні рішення Байдена одразу після вступу на посаду показали його бачення американського лідерства, пише Financial Times.

Політика Байдена вже принесла свої плоди. Через шість місяців президентства він може похвалитися більш згуртованим Заходом. Угода про корпоративний податок також демонструє суть багатосторонності. Однак не можна сказати, що Байден відмовився від політики свого попередника.

Щодо Китаю, Байден і не збирався змінювати ставлення до країни, яка стала причиною зіткнення систем управління та національних інтересів. Однак дивує те, які засоби використовує нова адміністрація США. Протекціонізм, який відродив Трамп, використовується і адміністрацією Байдена, як у грубій формі тарифів, так і в більш м’яких аспектах.

Саме тут демократичні ліві зіштовхнулися з проблемою національної безпеки. Важко поєднати протекціонізм із ліберальним світовим порядком. Конкуруючи з автократіями, Байден повинен бути обережним, щоб ненароком не створити деглобалізовану економічну систему.

Для Трампа однозначно було важко об’єднати союзників проти Китаю. Тільки завдяки поміркованості, Байдену це вдається краще. Але навіть в цьому відмінності не такі суттєві, як здається на перший погляд.

Як Байден, так і Трамп, розглядають відкриту боротьбу за світову першість. І обом довелося закликати Європу приєднатися до протистояння. Звісно, Байден здебільшого уникає риторики «з нами, або проти нас». Тепло червневого саміту G7 замаскувало намагання створити демократичний союз проти Китаю.

Відлуння колишнього президента США можна спостерігати і поза політикою щодо Китаю.

Трамп планував вивести американські сили з Афганістану до травня цього року. Байден також підтримав цю ідею. Трамп змінив ставлення США до Куби. Байден повільніше відновлював відносини з Кубою, ніж сподівалися деякі демократи.

Трамп не покарав Саудівську Аравію за вбивство журналіста-дисидента. Байден був жорсткішим, але не настільки, щоб це загрожувало відносинам США з цією країною.

Саме політичний прагматизм пояснює все. Це пояснює і повільність із повторним приєднанням до ядерного пакту з Іраном та домовленості щодо «Північного потоку-2» з Німеччиною.

«За півроку можна зробити стільки всього», - сказав державний секретар Ентоні Блінкен, і він має рацію.

Тим не менше, заяви про те, що «Америка повернулась», завжди були перебільшеними. З одного боку, це означало, що зовнішня політика США знову стала відлунням багатосторонніх відносин, які панували до 2016 року. З іншого боку, це вказує на те, наскільки глибоко Трамп змінив американське сприйняття світу.

Одна річ пов’язує всю політику Байдена з його попередником. Це прагнення мінімізувати співпрацю з Китаєм. Насправді, лише зміна клімату виглядає як реальний пріоритет у відносинах з Пекіном. Конфлікт впливових держав, що загострився в 2018 році, став фіксованою точкою зовнішньої політики США.

Звісно, Байден може бути більш поміркованим, ніж Трамп у цьому аспекті. Але він точно не буде останнім президентом, який працюватиме з наслідками політичного впливу Трампа, резюмує видання.

Майже півроку тому Джо Байден склав присягу президента США і офіційно став 46-м лідером Сполучених Штатів. На церемонії інавгурації Байдена до присяги привів головний суддя Верховного суду Джон Робертс на Західному фронті Капітолію.

Присягу віцепрезидента США прийняла Камала Гарріс, яка стала першою в історії США жінкою на цій посаді.

 Джо Байден намагався відмовитись від хаотичної політики епохи Дональда Трампа, але його чекає ще багато викликів. The Guardian аналізує перші півроку президентства Байдена.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі