Росія додає батальйонно-тактичні групи до сили на кордоні України.
Про це під час брифінгу заявив речник Пентагону Джон Кірбі, повідомляє "Голос Америки".
За його словами, Сполучені Штати Америки не бачать фактів деескалації з боку Росії.
"Так, їх стало більше. Абсолютно", - сказав Кірбі у відповідь на запитання журналіста, про кількість військ Росії біля кордонів України.
"Вони продовжують додавати батальйонно-тактичні групи до їхнього західного кордону, до кордону з Україною, і також у Білорусі. Кількість там збільшується. Тому вони не тільки не демонструють жодних ознак деескалації, але насправді додають більше військових сил", - сказав Кірбі..
У Міноборони США також повідомили про приведення у стан підвищеної готовності до можливого відправлення до Східної Європи, де на американських військових може бути покладена місія щодо посилення східного флангу НАТО.
При цьому Кірбі повторив позицію президента США Джо Байдена, що американські військові не вирушатимуть до України у разі повторного російського вторгнення.
Раніше повідомлялося, що реальною загрозою вторгнення РФ на територію України вважають 48,1% українців, йдеться у результатах опитування Київського міжнародного інституту соціології. Водночас 39,1% переконані, що жодного вторгнення не буде. За даними соціологів, ситуація у порівнянні з серединою грудня 2021 року практично не змінилася.
Також прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон заявив, що вторгнення Росії в Україну спричинить кровопролитний конфлікт,
Докладніше про те, чого добивається Москва і чи піде Захід їй на поступки, читайте у статтях
- Сергія Корсунського "Ультиматум Путіна та переговори Росія-США: чи здадуть Україну";
- Олексія Іжака "Чи Путін відведе війська від України після переговорів зі США?",
- а про стратегію адміністрації Джо Байдена щодо стримування масштабної агресії Росії проти України читайте у статті Олександра Хари "Як Білий дім відповів Кремлю: навіщо Блінкен приїжджав до Києва".
- Україна, Великобританія та Польща створюють нове об'єднання. Що від нього чекати і що про нього відомо у статті Володимира Кравченка "Дружба проти Путіна".