В основі сил США, які готуються до відправки до Європи, елітні повітряно-десантні частини.
Про це заявив прессекретар Пентагону Джон Кірбі.
Нещодавно США привели 8,5 тисяч військових у стан підвищеної готовності до перекидання. На брифінгу Кірбі сказав, що повний список частин, які будуть направлені до Європи, не оприлюднять.
"Можу сказати сьогодні, що ці сили включають підрозділи 82-ї повітряно-десантної дивізії, 18-го повітряно-десантного корпусу та 101-ї повітряно-десантної дивізії", - заявив він.
Кірбі уточнив, що всі ці підрозділи "включають медичну підтримку, авіаційну підтримку, матеріально-технічне забезпечення та, звичайно ж, бойові формування".
24 січня в НАТО заявили, що спрямують додаткові сили до місць своєї присутності у Східній Європі у відповідь на нарощування Росією озброєнь на території окупованої України та навколо неї. Окрім цього до зазначеного регіону прибудуть шість винищувачів, фрегат та ще кілька кораблів.
Раніше повідомлялося, що реальною загрозою вторгнення РФ на територію України вважають 48,1% українців, йдеться у результатах опитування Київського міжнародного інституту соціології. Водночас 39,1% переконані, що жодного вторгнення не буде. За даними соціологів, ситуація у порівнянні з серединою грудня 2021 року практично не змінилася.
Також прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон заявив, що вторгнення Росії в Україну спричинить кровопролитний конфлікт,
Докладніше про те, чого добивається Москва і чи піде Захід їй на поступки, читайте у статтях
- Сергія Корсунського "Ультиматум Путіна та переговори Росія-США: чи здадуть Україну";
- Олексія Іжака "Чи Путін відведе війська від України після переговорів зі США?",
- а про стратегію адміністрації Джо Байдена щодо стримування масштабної агресії Росії проти України читайте у статті Олександра Хари "Як Білий дім відповів Кремлю: навіщо Блінкен приїжджав до Києва".
- Україна, Великобританія та Польща створюють нове об'єднання. Що від нього чекати і що про нього відомо у статті Володимира Кравченка "Дружба проти Путіна".