Пентагон відмовився від подальших закупівель російських вертольотів для афганських ВПС. Продавцем техніки виступала державна компанія Рособоронекспорт, яка постачає зброю сирійському президенту Башару Асаду. Про це повідомили джерела в міністерстві оборони США і один із головних опонентів угоди в Сенаті.
Джерела, знайомі з ситуацією, повідомили, що мова йде про плани придбання додаткових 15 вертольотів Мі-17 на загальну суму 345 мільйонів доларів, від яких тепер вирішено відмовитися, принаймні, тимчасово.
"Я аплодую рішенням міністерства оборони врешті-решт відмовитися від планів закупівлі нових вертольотів у Рособоронекспорту", - заявив республіканський сенатор з Техасу Джон Корнін.
"Ведення справ із постачальником цих вертольотів було неспроможною політикою з моральної точки зору, і як країна, ми більше не повинні субсидіювати військові злочини Асада", - додав він.
Заступник міністра оборони Ештон Картер зателефонував Корніну минулого тижня і повідомив йому, що Пентагон відмовляється від додаткових закупівель вертольотів. Про це на умовах анонімності розповів один зі співробітників апарату Сенату.
Представник міністерства оборони Морін Шуман у листі Reuters зазначила: "Після початкового запиту до Конгресу про виділення коштів на додаткове зміцнення Афганських національних сил безпеки на 2014 фінансовий рік міністерство провело переоцінку своїх потреб під час консультацій з Конгресом".
"У даний час ми не плануємо закуповувати у Рособоронекспорту нові Мі-17 для Афганістану на додаток до вертольотів, кошти на закупівлю яких вже було закладено до бюджету", - додала вона.
У серпні представники міністерства оборони заявляли законодавцям, що спочатку Пентагон планував закупити 63 вертольоти Мі-17 на загальну суму близько 1,1 мільярда доларів. Поки незрозуміло, яку частину цієї техніки вже було поставлено.
Окрім того, невідомо, чи є у Пентагону альтернативні плани зміцнення потенціалу ВПС Афганістану. !zn
Читайте також:
США відкликають бойові кораблі від берегів Сирії
"Підтримка Москви коштує дорожче" - Росія взяла сирійські мільйони, але залишила Асада без С-300
ООН в 2012 році відшкодувала Україні 27 мільйонів доларів за участь у миротворчих операціях
Афганістан і США лише частково домовилися щодо угоди у сфері безпеки