Підприємства у складі російського Концерну ППО "Алмаз-Антей" опублікували документи, які проливать світло на долю зенітно-ракетних комплексів 3 ще навесні цього року, і Дамаск навіть вніс аванс у кілька сотень мільйонів доларів, пишуть "Ведомости", посилаючись на джерела в оборонній промисловості.
Співрозмовник, близький до керівництва "Рособоронекспорту", висловив упевненість, що Сирія не буде ставити питання про швидке постачання С-300 або повернення авансу, оскільки Росія - її головний зовнішньополітичний партнер і підтримка Москви коштує дорожче. А член Громадської ради при Міноборони та директор Центру аналізу стратегій і технологій Руслан Пухов пояснив, що постачання С-300 затримано тому, що ця система марна у бойових діях проти повстанців і навряд чи в нинішніх умовах згодиться Сирії для відбиття повітряного нападу з боку Заходу, але при цьому стане непотрібним подразником для останнього.
У той же час преса продовжує обговорювати чутки про можливу операцію з закупівлі російської зброї Саудівською Аравією в обмін на відмову Москви від підтримки режиму Башара Асада у Сирії. І хоча високопоставлене джерело в галузі військово-технічного співробітництва їх напередодні спростувало, аналітики не виключають, що угода все-таки була запропонована Володимиру Путіну, коли він 31 липня приймав у Ново-Огарьово секретаря Ради безпеки і главу загальної розвідки Саудівської Аравії принца Бандара бен Султана.
- Західні ЗМІ: Саудівська Аравія запропонувала Росії "продати" Асада за 15 млрд доларів
У коментарі "Независимой газете" той самий Пухов сказав: "Це стандартний підхід, який Саудівська Аравія практикує протягом десятиліть: ми купуємо у вас щось в обмін на щось". Ми вже одного разу подібний "розвод" відчули на собі. Немає гарантій, що нас не кинуть вдруге", - зазначив він.
Цими словами експерт натякнув на великий пакет збройових контрактів на 4 мільярди доларів, який "Рособоронекспорт" підготував у рамках угоди про військово-технічне співробітництво з Ер-Ріядом в 2008 році. Мова йшла про закупівлю 150 танків Т-90С, 30 вертольотів Мі-35 і близько 120 штук Мі-17, а також бронетехніки і зенітно-ракетних комплексів. Але на ділі все обмежилося тим, що саудити сплатили випробування російського танка в Аравійській пустелі і невеликий контракт на легку стрілецьку зброю. !zn
Читайте також:
В Ізраїлі спростували відмову Москви від постачань С-300 до Сирії: "Усе це казки"
Слідом за С-300 Москва відправила в Дамаск "вбивцю кораблів"
Башар Асад оголосив про отримання першої партії російських ракет С-300