Росія відправила до Сирії партію просунутих протикорабельних крилатих ракет типу "Яхонт", які були поставлені в цю країну раніше, але з більш досконалим радаром, що підсилює їх ефективність. Таким чином, режиму Башара Асада надана "прекрасна" можливість відбити будь-які спроби міжнародного співтовариства допомогти опозиційним силам через встановлення морської блокади, безпольотної зони або обмежене нанесення авіаударів.
Про новітні постачання повідомили в четвер на умовах анонімності представники американського керівництва, ознайомленні з секретними розвідданими. Експерти, які дали коментарі, назвали ракети "справжніми вбивцями кораблів" і підкреслили, що такі дії Росії потрібно розцінювати як підтримку сирійського режиму і прагнення відвести західні військово-морські сили від берегів країни.
Поставку ракет засудили в сенатському Комітеті із зовнішніх зв'язків. Вона "очевидно розчаровує і відкидає назад зусилля з просування політичного врегулювання в інтересах сирійського народу і регіону", сказав високопоставлений республіканець Боб Коркер. За його словами, Вашингтон повинен терміново забезпечити підтримку опозиційних сил, які будуть управляти 3 після Асада. Голова комітету, демократ Роберт Менендес додав: "Росія прикриває деспотичного правителя і захищає нікчемний режим".
Системи "Яхонт" у версії берегової захисту Сирія замовила в Росії ще в 2007 році, а перші батареї отримала в 2011-му. Як повідомляли тоді російські джерела, "Яхонт" має загоризонтную дальність стрільби і реалізацію принципу "вистрілив-забув". Ракета створена з використанням технології "стелс", що забезпечує високу ступінь непомітності для сучасних радіолокаційних засобів виявлення.
При цьому західні джерела описували цю зброю так, ніби вона практично нездоланна. За їх даними, "Яхонт" завдає страхітливий за силою руйнування удар, ракету неможливо відстежити і збити, а її радар не піддається заглушенню. Ці батареї - пересувні, що ще більше ускладнює завдання їх знищення. Новітні ракети, поставлені в Сирії, відповідно, наділені ще більш страхітливими характеристиками.
Звістка про поставку прийшла на тлі планів Росії передати Сирії ще і зенітно-ракетні комплекси С-300 - в рамках контракту, укладеного ще в 2010 році. Причому деякі ЗМІ стверджують, ніби ці системи вже знаходяться в країні, разом з російськими військовими радниками, але поки не поставлені на бойове чергування.
Зазначимо, що інформація про протикорабельниі ракети збіглася з заявою Барака Обами про те, що США готові піти на силові заходи щодо режиму Асада у випадку загрози застосування в Сирії хімічної зброї. Президент сказав, що Америка продовжить пошук доказів використання такої зброї і доведе отримані дані до світового співтовариства. !zn
Читайте також:
Росія відмовила Заходу в питанні поставок С-300 в Сирію. Спробує переконати Путіна Нетаніягу
США і Туриця домовилися посилити тиск на режим Башара Асада
Дамаск назвав ізраїльську атаку на склади з ракетами оголошенням війни