Американські військові лікарі катували ув'язнених у в'язницях ЦРУ і Пентагону

Поділитися
Американські військові лікарі катували ув'язнених у в'язницях ЦРУ і Пентагону В'язниця Гуантанамо
Правозахисники стверджують, що ситуація з тортурами в цілях боротьби з тероризмом у США ускладнилася після атак 11 вересня 2011 року. У Петагоні наполягають на абсурдності подібних звинувачень.

Лікарі армії США давали згоду на тортури ймовірних терористів в американських військових в'язницях, а також особисто брали у них участь, всупереч принципам медичної етики, йдеться в опублікованій доповіді незалежної комісії з питань лікарського професіоналізму.

"Міністерство оборони і ЦРУ незаконно вимагали від тих медичних працівників, що перебувають у їхньому штаті, брати участь у процедурах з отримання інформації таким чином, що вони (медики) заподіяли тяжких страждань ув'язненим", - стверджують автори доповіді. Варто зазначити, що автори доповіді прийшли до висновку, що ситуація з тортурами в цілях боротьби з тероризмом ускладнилася після атак 11 вересня 2011 року.

Представник Пентагону підполковник Тодд Бріссіл назвав висунуті звинувачення "абсолютно абсурдними". "Варто зауважити, що жоден з учасників комісії не мав безпосереднього доступу до ув'язнених, їхніх медичних карток або опису процедур", - заявив він.

Бріссіл підкреслив, що дані для доповіді укладачі отримали з рук адвокатів ув'язнених, що не могло не позначитися на їхній об'єктивності. За словами підполковника, насправді в'язні у спецв'язницях отримували найкращу медичну допомогу, ніж коли вони перебували на волі.

У складанні документа під назвою "Відмова від етики: професіоналізм медиків і насильство над ув'язненими під час "Війни з терором" брали участь 19 експертів з різних установ у США - медики, військові, юристи і фахівці з питань етики. Учасники комісії два роки вивчали записи і протоколи, які знаходяться у відкритому доступі і свідчать про поводження з ув'язненими у в'язниці Гуантанамо, а також у в'язницях на американських військових базах в Афганістані та Іраку. !zn

Читайте також:

У США через помилки слідства незаслужено засудили до смертної кари 27 осіб

Human Rights Watch звинуватила США у лицемірстві, а Росію - у рекордному авторитаризмі

США опублікували список найбільш небезпечних в'язнів Гуантанамо

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі