Секретаріат ООН відшкодував Україні близько 27 мільйонів доларів за участь українських військовослужбовців у миротворчих операціях.
Перший заступник міністра закордонних справ Руслан Демченко повідомив, що миротворча діяльність не розглядається, як прибуткова. "Тим не менш, вона (миротворча діяльність. - Ред.) дає значні надходження до держбюджету. Так, у 2010 році Секретаріат ООН відшкодував Україні близько 18 мільйонів доларів США, у 2011 році - близько 20 мільйонів, а в 2012 - 27 мільйонів доларів США", - повідомив заступник міністра під час розгляду у Верховній Раді звіту Кабміну про участь України в діяльності з підтримання міжнародного миру і безпеки у 2012 році.
У цілому, за його словами, Україна бере участь у 13 міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки. "На сьогоднішній день військовослужбовці Збройних сил та працівники МВС беруть участь у 13 міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки. Включно з сімома операціями під егідою ООН (Кіпр, ДР Конго, Косово, Ліберії, Кот-Д'івуар, Судан та інші), одна операція під проводом ЄС, 4 - під керівництвом НАТО (Косово, Афганістан, Середземне море тощо), і одна операція - за сприяння ОБСЄ в складі східних миротворчих сил в Придністровському регіоні", - зазначив Демченко.
Він нагадав, що вже після підготовки доповіді Верховна Рада схвалила рішення про пролонгацію участі миротворчого контингенту України у складі місії ООН для стабілізації ситуації в Демократичній Республіці Конго, а також направила національний контингент для участі в операції "Океанський щит" та операції ЄС "Аталанта".
У цілому, за словами Демченко, Україна займає третє місце в Європі після Франції та Італії за кількістю миротворців у складі операції ООН з підтримання миру і безпеки.
ТАКОЖ: Невідомі герої української історії
Між тим, на думку деяких політиків, присутність українських військових у міжнародних миротворчих місіях не впливає на посилення політичної та економічної присутності України в цих країнах. Про це, зокрема, заявляв голова парламентського комітету з питань національної безпеки і оборони Володимир Литвин.
"Військова присутність не пов'язується з посиленням політичної та економічної присутності в тих країнах, де виконують наші військові місії. Це ключова проблема, яка вимагає координації зусиль на рівні уряду. Відповідна робота практично не проводиться - цю функцію має виконувати Рада національної безпеки і оборони", - цитує його слова "Інтерфакс-Україна".
Хоча він зазначив, що участь українських військовослужбовців у миротворчих операціях під егідою ООН приносить велику користь Україні, яка за 10 років отримала у державний бюджет 354 мільйонів доларів.
Щоправда, за словами голови комітету, всі ці кошти потрапляють у загальний фонд, а до спеціального фонду Міністерства оборони з цих коштів не надходить нічого.
Нагадаємо, у миротворчих операціях загинув 21 український військовослужбовець, з них лише 14 - при виконанні бойових завдань. !zn
Читайте також:
Україна планує посилювати свою участь у миротворчих операціях НАТО
Україна посилить миротворчий контингент у Кот-Д'івуарі
ООН: Україна робить дуже вагомий внесок у миротворчі операції