Пандемія COVID-19 зруйнувала прогрес у лікуванні інших хвороб — The Washington Post

Поділитися
Пандемія COVID-19 зруйнувала прогрес у лікуванні інших хвороб — The Washington Post © MFA
Однак це може дати переваги в майбутньому.

Пандемія коронавірусу не тільки спричинила ураган страждань, але й дестабілізувала майже всі сфери охорони здоров’я та медицини у світі. Поширення коронавірусу затягувало кампанії імунізації від інших захворювань, перевантажувало лікарні, поглинуло дефіцитні ресурси бюджету, виснажувало медичний персонал, а також відтермінувало лікування інших хвороб та операції. У той же час спадщиною реагування на пандемію можуть стати інновації та нові інструменти для боротьби з майбутніми епідеміями, пише The Washington Post.

До пандемії туберкульоз був фактично головним у світі вбивцею серед інфекційних захворювань. У 2019 році в усьому світі було зафіксовано близько 10 мільйонів нових випадків зараження та 1,5 мільйона смертей від туберкульозу.

З часом країни змогли досягнути крихкого прогресу у боротьбі з туберкульозом, але COVID спричинив серйозні невдачі. За даними Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом і малярією, кількість підозр на туберкульоз — коли у пацієнтів підозрюють інфекцію і направляють їх на наступний етап діагностики та лікування, зменшилася на 59 відсотків за шість місяців 2020 року в порівнянні з тим же періодом 2019 року.

Одна хвора на туберкульоз людина може передати хворобу приблизно 15 іншим людям, тому зниження кількості направлень на обстеження може означати сплеск нових інфекцій.

Порушено також прогрес у боротьбі з малярією. У семи країнах Азії, які досліджував фонд, діагностування малярії впало на 56 відсотків, а послуги з лікування хвороби впали на 59 відсотків у 2020 році.

Всі рівні медичних закладів серйозно постраждали. Всесвітня організація охорони здоров’я та ЮНІСЕФ повідомили, що 23 мільйони дітей втратили базові вакцини для планової імунізації у 2020 році — це на 3,7 мільйона більше, ніж у 2019 році.

У своєму третьому раунді опитування 129 країн щодо збоїв у медичних послугах ВООЗ повідомила, що 92 відсотки респондентів все ще відчувають певний ступінь згубного впливу пандемії в медичних послугах, включаючи невідкладну допомогу, планові операції, планову імунізацію та погіршення у низці сфер: онкологія, психічне здоров’я тощо.

У ВООЗ заявили, що з початку 2021 року «масштаби збоїв медицини у країнах суттєво не змінилися». Але пандемія може залишити після себе важливі інструменти та нові методи боротьби з хворобами.

Ефективна технологія вакцин на основі мРНК може працювати проти інших захворювань. Виробник вакцин Moderna стверджує, що має дев’ять профілактичних мРНК-вакцин у розробці.

Успіх вакцин від коронавірусу за останній рік міг би підвищити довіру до щеплень. Якщо в країнах, що розвиваються, буде створено більше потужностей для поширення та виробництва вакцин, це стане важливим подарунком для майбутнього.

Крім того, широке використання масок для стримування поширення коронавірусу може знищити «соціальне клеймо» щодо їх носіння, яке існувало в деяких інших аспектах, наприклад, у лікуванні хворих на туберкульоз.

Технологічні досягнення, швидка діагностика, «онлайн-медицина», часте провітрювання приміщень, а також геномний аналіз, можуть принести свої дивіденди. Наприклад, набір цифрових послуг із використанням WhatsApp — HealthConnect, дозволив уряду Південної Африки охопити понад 6 мільйонів людей і медичних працівників протягом перших семи тижнів після запровадження сервісу в дію. Ймовірно, це стане в нагоді у випадку інших епідемій.

Світ досі охоплений ураганом пандемії коронавірусу. Але є підстави сподіватися, що нинішня боротьба з вірусом принесе користь у майбутньому, резюмує видання.

За деякими прогнозами, наближається фінал пандемії коронавірусу. Новий штам «Омікрон» викликає менш важкий перебіг захворювання, ніж варіант «Дельта». Частково це пов’язано з імунітетом, створеним за допомогою вакцинації або після того, як люди вже перехворіли коронавірусом. Дослідження також показують, що «Омікрон» частіше концентрується у верхніх дихальних шляхах, а не у легенях. Відповідно, перебування в лікарні пацієнтів із коронавірусом може скорочуватися, і менше інфікованих потребують інтенсивного лікування. Але навіть коли COVID-19 стане ендемічним, життя з вірусом не буде безпечним, пише FT.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі