У мережі з'явилося відео авіаудару російської авіації по житлових кварталах в сирійському місті Сермін, що в провінції Ідліб, повідомляється на сторінці Radio Free Syria в Facebook.
Зокрема, фельдшери цивільної оборони ("білі каски") шукали тих, хто вижив після попереднього бомбардування, коли бомба впала прямо на вантажівку.
"Стратегія "подвійного вибуху" - нанести авіаудар по цивільним районах, дочекатися появи рятувальників, і вдарити по них ще раз - улюблена тактика сил, лояльних до режиму Асада", - йдеться в повідомленні опозиційного ресурсу.
На початку жовтня російські блогери також публікували докази авіаударів Росії по житлових кварталах Сирії. Під час розслідування блогерам також вдалося з'ясувати, який тип бомб застосовують російські військові - це осколково-фугасні авіабомби ОФАБ-250.
Повітряна військова кампанія Росії в Сирії почалася 30 вересня після відповідного запиту президента країни Башара Асада, якому з моменту початку війни в Сирії в 2011 році Росія надає підтримку, у той час як країни НАТО і ЄС звинувачують режим Асада у військових злочинах і вимагають його відставки.
Незважаючи на оголошену Росією мету військової кампанії - боротьба з бойовиками "Ісламської держави", західні держави, а також Турція та Саудівська Аравія заявляють, що цілі бомбардувань РФ в Сирії - в першу чергу, сирійські повстанці, опозиційні к Асаду, а не терористи "ІД".
Аналізуючи цілі Росії в Сирії, Віктор Каспрук у статті Сирійський "бікфордів шнур" Путіна DT.UA зазначає, що "путінська гра" полягає в тому, що йому зовсім не потрібна вся Сирія. Адже для повного контролю за її територією Російська Федерація не має ні військових, ні фінансових ресурсів.
А ось організація утворення на кшталт "Алавітської народної республіки" (на чолі зі збереженим Башаром Асадом), територія якого пролягатиме вздовж сирійського узбережжя Середземного моря, - та програма мінімум, до досягнення якої Кремль може докласти рештки всіх своїх сил.