Не менше 13 людей загинули під час авіаудару російських літаків в Сирії, які потрапили у тому числі в польовий госпіталь на північно-заході країни в провінції Ідліб, повідомляє Сирійська обсерваторія з прав людини, повідомляє Le Figaro.
"Тринадцять людей загинули в результаті російських авіаударів, під які числі потрапив польовий госпіталь в місті Сармін. Серед загиблих фізіотерапевт, охоронець і член громадянської оборони", - повідомили правозахисники.
Міністерство оборони РФ сьогодні повідомляло, що російські літаки в Сирії за минулу добу здійснили 46 ударів в провінціях Хама, Ідліб, Дамаск, Алеппо і Дейр-ез-Зор.
Москва заявляє, що удари припали на об'єкти інфраструктури терористичних угруповань.
Варто відзначити, що правозахисники вже звинувачували Росію в бомбардуванні лікарень в Сирії. Так, 2 жовтня постраждала лікарня в місті Латамина, на півночі Сирії. Перед тим медична установа стала жертвою барельной бомби, яку скинули сирійські урядові сили. Того ж дня, російська бомба також потрапила у відділення швидкої допомоги в місті Бенін.
3 жовтня під час бомбардування в місті Латакія постраждала клініка "Аль-Бурнас", яка залишилася єдиним медичним закладом з гінекологічно-акушерським відділенням на цілу провінцію. Після російського удару весь медичний персонал і пацієнтів евакуювали. Тепер клініка надає лише обмежену невідкладну допомогу.
Повітряна військова кампанія Росії в Сирії почалася 30 вересня після відповідного запиту президента країни Башара Асада, якому з моменту початку війни в Сирії в 2011 році Росія надає підтримку, у той час як країни НАТО і ЄС звинувачують режим Асада у військових злочинах і вимагають його відставки.
Незважаючи на оголошену Росією мету військової кампанії - боротьба з бойовиками "Ісламської держави", західні держави, а також Турція та Саудівська Аравія заявляють, що цілі бомбардувань РФ в Сирії - в першу чергу, сирійські повстанці, опозиційні к Асаду, а не терористи "ІД".
Аналізуючи цілі Росії в Сирії, Віктор Каспрук у статті Сирійський "бікфордів шнур" Путіна DT.UA зазначає, що "путінська гра" полягає в тому, що йому зовсім не потрібна вся Сирія. Адже для повного контролю за її територією Російська Федерація не має ні військових, ні фінансових ресурсів.
А ось організація утворення на кшталт "Алавітської народної республіки" (на чолі зі збереженим Башаром Асадом), територія якого пролягатиме вздовж сирійського узбережжя Середземного моря, - та програма мінімум, до досягнення якої Кремль може докласти рештки всіх своїх сил.