Присяга проводилася в Квірінальському палаці в Римі, повідомляється на сайті президента Італії. На церемонії, крім самого Джентилоні і міністрів, були присутні також президент Італії Серджо Маттарелла, секретар президента доктор Уго Цампетті і військовий радник президента генерал Роберто Корсіні.
Практично всі колишні міністри зберегли свої посади в уряді Джентилоні. Тим не менш, мала правоцентристська партія, яка підтримувала попереднього прем'єр-міністра Маттео Ренці, заявила про те, що вона не буде підтримувати новий уряд, викликавши сумніви в тому, чи будуть у Джентилоні голоси в парламенті, щоб сформувати більшість.
В умовах швидкої передачі влади від Ренці, який пішов минулого тижня після провалу референдуму щодо конституційної реформи, Джентилоні знадобився всього один день, щоб зібрати команду.
"Я доклав усіх зусиль, щоб сформувати цей уряд якомога швидше", - сказав журналістам 62-річний Джентилоні після надання списку міністрів президентові Італії Серджо Маттареллі.
Джентилоні, який був міністром закордонних справ в уряді Ренці, сказав, що буде слідувати політичним курсом свого попередника на посту прем'єр-міністра Італії. Він також обіцяв звернути особливу увагу на слаборозвинений південь країни, який у більшості своїй не підтримував Маттео Ренці.
Свої посади в уряді Джентилоні зберегли Міністр економіки П'єр Карло Падоан, що спостерігає за рішенням банківської кризи в Італії, міністри безпеки, промисловості та охорони здоров'я. Левова частка міністерських постів Італії належить лівоцентристській Демократичній партії Італії.
Джентилоні передав свою колишню посаду міністра закордонних справ Анхеліно Альфано, який раніше займав пост міністра внутрішніх справ.
Раніше прем'єр-міністр Італії Маттео Ренці оголосив про намір покинути свій пост після того, як італійці відкинули на референдумі запропоновану ним конституційну реформу. У свою чергу, Маттарелла переконав прем'єра не йти у відставку до прийняття нового бюджету країни.
Нагадаємо, в неділю, 4 грудня, в Італії відбувся референдум по внесенню змін до Конституції. 59% виборців не підтримали урядову ініціативу. Явка на референдумі перевищила 68%.
Детальніше про референдум в Італії та його вплив на ЄС читайте у статті Костянтина Федоренко "Італія: референдум проти істеблішменту" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".