Уряд Норвегії у вівторок, 29 грудня, запропонував парламенту скоротити процедуру депортації, зменшити розмір соціальних виплат біженцям, а також не приймати мігрантів, які прибувають з країн Шенгенської зони, передає DW.com.
Крім того, уряд ініціював ускладнення процедур возз'єднання сімей та отримання права на постійне проживання. Ці заходи є частиною законодавчого пакета, спрямованого на зменшення кількості біженців у країні.
Якщо вони будуть реалізовані, Норвегія стане одниею з найбільш "жорстких" європейських країн у питаннях міграційної політики, заявила міністр з питань міграції та інтеграції Сільві Листхауг.
У цьому році в Норвегії документи на отримання притулку подали близько 30 тисяч осіб, більшість з яких прибули з сусідньої Швеції. Для порівняння, у Швеції станом на кінець року очікують до 190 тисяч біженців. У Німеччині оцінюють кількість прохачів притулку в 2015 році більш ніж в мільйон. Норвегія не є членом ЄС, проте належить до Шенгенської зони.
25 листопада Норвегія посилила контроль на кордоні зі Швецією.
У листопаді в ООН повідомляли, що кількість прибулих в Європу по Середземному морю мігрантів перевищило 750 тисяч. А згідно з прогнозом Євросоюзу, ще три мільйони мігрантів прибудуть в Європу до кінця наступного року.
Проблема вироблення спільної міграційної політики в рамках ЄС має не тільки економічну і гуманітарну складову, але у більшою мірою схильна до політичних розбіжностей, наголошує у статті для DT.UA Олексій Коваль. Країни півночі і півдня Європи, країни "периферії" і ті, що розташовані всередині континенту, як і раніше відстоюють різні підходи.
Докладніше читайте у статті Олексія Коваля Європу захльостує вал нелегальної міграції для тижневика "Дзеркало Тижня. Україна".