У вівторок, 25 листопада, прем'єр Норвегії Ерна Солберг заявила, що Норвегія посилює прикордонний контроль, після того як сусідня Швеція ввела обмежувальні заходи на кордонах, повідомляє агентство Reuters.
"Шведи зміцнюють свої межі, тому для нас також важливо контролювати свої кордони. Це одночасно і міра безпеки, і спосіб обліку тих, хто приїжджає на поромах", - сказала Солберг.
Елементи контролю над поромною переправою між Норвегією і Швецією набудуть чинності вранці у четвер, 26 листопада. Норвегія не є членом Євросоюзу, але вона входить до Шенгенської зони.
У минулий вівторок Швеція заявила, що встановить більш суворий прикордонний контроль і правила надання притулку біженцям.
За даними ООН, у жовтні кількість біженців, які прибули в Європу, перевищила 500 тисяч осіб - це в два рази більше, ніж за весь 2014 рік. При цьому більш 514 тисяч осіб прибули з моря. Тільки у вересні Середземне море перетнули близько 170 тисяч біженців. Ці дані є рекордним показником за місяць, а також вони в п'ять разів перевищують показники минулого року за цей період.
Для вирішення цієї проблеми в США створили групу по мігрантам з країн Північної Африки, які нахлинули в Європу. В Держдепі тоді відзначили, що на надання допомоги мігрантам Управління Верховного комісара ООН у справах біженців США виділили 26,6 мільйонів доларів.
Втім, проблема вироблення спільної міграційної політики в рамках ЄС має не тільки економічну і гуманітарну складову, але у більшою мірою схильна до політичних розбіжностей, наголошує у статті для DT.UA Олексій Коваль. Країни півночі і півдня Європи, країни "периферії" і ті, що розташовані всередині континенту, як і раніше відстоюють різні підходи.
Докладніше читайте у статті Олексія Коваля Європу захльостує вал нелегальної міграції для тижневика "Дзеркало Тижня. Україна".