Лідер венесуельської опозиції, за якого Мадуро оголосив винагороду у $100 тисяч, їде до США

Поділитися
Лідер венесуельської опозиції, за якого Мадуро оголосив винагороду у $100 тисяч, їде до США © EPA-EFE/Juan Ignacio Roncoroni
Гонсалес зустрівся із президентом Аргентини і вирушає в турне Латинською Америкою. 

Лідер венесуельської опозиції Едмундо Гонсалес у суботу розпочав міжнародне турне, в рамках якого він відвідає Вашингтон за кілька днів до того, як президент Ніколас Мадуро всупереч міжнародному тиску буде приведений до присяги на третій термін.

Як пише Associated Press, він вже відвідав Аргентину, де зустрівся з прихильником венесуельської опозиції –  президентом Хав’єром Мілеєм, який прийняв Гонсалеса в президентському палаці з почестями, з якими зазвичай приймають глав держав. 

Гонсалес, дипломат у відставці, змушений був виїхати до Іспанії у вересні після того, як суд видав ордер на його арешт після президентських виборів 28 липня, на яких підконтрольна Мадуро Національна виборча комісія оголосила чинного президента переможцем.

Опозиційний лідер пообіцяв приїхати до Венесуели, щоб скласти присягу на президентський термін, який згідно із законом має розпочатися 10 січня. Водночас він не уточнив, як планує повернутися та відібрати владу у Мадуро, який контролює у Венесуелі  всі інституції та військо.

«За будь-яку ціну я буду там 10 січня», – сказав Гонсалес.

Уряд Мадуро, у свою чергу, кілька днів тому оголосив винагороду в 100 тисяч доларів за інформацію про місцеперебування Гонсалеса та розмістивши листівку “Розшукується” із фотографією відставного дипломата в соціальних мережах і на табло прильоту в головному аеропорту країни.

На пресконференції в Аргентині Гонсалес заявив, що вирушає до США, де він сподівається поговорити з президентом Джо Байденом, а перед тим ненадовго зупиниться в Уругваї для зустрічі з президентом Луїсом Лакалле Поу.  В рамках імпровізованого туру він також планує відвідати Панаму та Домініканську Республіку.

Гонсалес, який двічі обіймав посаду посла Венесуели в Аргентині більше двох десятиліть тому, використав свій візит, щоб висвітлити тяжке становище сотень венесуельців, які залишаються ув’язненими в рамках політичних репресій Мадуро.

Під час його зустрічі з Мілеї вони обговорили становище п'яти опонентів Мадуро, які майже 10 місяців перебувають у резиденції посла Аргентини в Каракасі. Уряд Мадуро розірвав відносини з Аргентиною та вислав її дипломатів після того, як Мілей та інші регіональні лідери відмовилися визнати переобрання диктатора.

Водночас опозиціонерам, які знайшли прихисток у дипломатичному комплексі у виїзді в Аргентину було відмовлено. 

Наразі в Аргентині мешкають близько 220 тисяч венесуельців –  частина з понад семи мільйонів громадян, які втекли від політичних потрясінь, економічного хаосу та репресій Мадуро з 2014 року.

Адміністрація Байдена та більшість європейських урядів не визнали офіційні результати виборів, зазначивши, що влада не надала детальних результатів, як це робилося зазвичай. Тим часом, зібрані опозицією з 85% електронних машин для голосування копії протоколів доводять, що Гонсалес переміг із перевагою більше ніж два до одного.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі