Прем'єр-міністерка Італії Джорджія Мелоні, 4 січня, відвідала новообраного президента США Дональда Трампа у його гольф-клубі у Флориді для неформальної зустрічі, пише The New York Times. Поїздка Мелоні в Мар-а-Лаго відбулася за кілька днів до зустрічі з чинним президентом США Джо Байденом. Останнього чекають в Італії та Ватикані 9-12 січня.
Трамп назвав Мелоні «фантастичною жінкою». За його словами, італійська прем’єрка «справді взяла штурмом Європу та всіх інших»
Вказано, що після вечері Трамп та Мелоні разом з деякими членами майбутньої адміністрації нового президента переглянули фільм «Дилема Істмена: законність чи правосуддя». Тоді були присутні, зокрема кандидати на посаду держсекретаря Марко Рубіо та міністра фінансів Скотт Бессент.
Мелоні та Трамп висловлювали взаємну вдячність. У виданні зауважили, що і її поїздка стала одним з перших візитів іноземного лідера до маєтку новообраного президента у Флориді після його обрання в листопаді. Як пише NYT, ця зустріч зміцнює сподівання прихильників Мелоні на те, що консервативний італійський прем'єр-міністр стане головним союзником Трампа в Європі.
Значною мірою ця роль передбачатиме посередництво у врегулюванні напруженості між іншими європейськими лідерами та Трампом. Останній погрожує розпочати торгівельну війну з континентом, а також зменшити американську підтримку деяких країн НАТО та України у її війні з Росією.
Порядок денний зустрічі 4 січня був незрозумілим. Однак експерти очікували, що обидва лідери обговорюватимуть ці питання.
Іншою можливою темою, на думку експертів, було затримання в Ірані відомої італійської журналістки Чечилії Сала. Це сталося через кілька днів після того, як Італія заарештувала за запитом США іранця, підозрюваного в постачанні компонентів для безпілотників іранському Корпусу вартових ісламської революції.
Одна людина, поінформована про зустріч, сказала, що пані Мелоні агресивно наполягала на її проведенні. Вона також має добрі стосунки з Ілоном Маском, що, як сподіваються прихильники прем’єрки, зміцнить її міжнародний авторитет після того, як Трамп стане президентом.
Ще в грудні минулого року новообраний президент США Дональд Трамп попередив ЄС, що країни-члени союзу повинні взяти на себе зобов'язання купувати великі обсяги американської нафти й газу або зіткнеться з тарифами. Своєю чергою Євросоюз відчайдушно намагається уникнути торгівельної війни з Трампом і працює над потенційними шляхами уникнення тарифів внаслідок збільшення закупівель американських товарів, таких як скраплений природний газ (СПГ) або сільськогосподарська продукція.
Крім того, команда Дональда Трампа заявила європейським чиновникам, що новий президент США вимагатиме від країн-членів НАТО збільшити витрати на оборону до 5% ВВП, але планує продовжувати надавати військову допомогу Україні.