Moderna розробить нову вакцину від двох мутованих штамів коронавірусу

Поділитися
Moderna розробить нову вакцину від двох мутованих штамів коронавірусу Vademecum
Передбачається, що вакцина буде трифазною.

Вакцина проти коронавірусу, розроблена Moderna, викликає імунну відповідь, що захищає в лабораторних тестах від двох варіантів вірусу, вперше виявлених у Великій Британії і Південній Африці, повідомила компанія в понеділок.

Відкриття було в значній мірі обнадійливим, але містило чіткий попереджувальний знак: незважаючи на те, що вакцина виробляла антитіла, які борються з хворобами, які працювали проти південноафриканського варіанту, її ефективність знизилася. Moderna повідомила, що відповідна реакція знизилася, що спонукало компанію розробити нову потенційну вакцину, яку можна було б додати до існуючої схеми введення двох доз.

В якості запобіжного заходу Moderna оголосила про запуск двох нових досліджень. Компанія протестує додавання третьої дози своєї нинішньої вакцини, щоб підвищити ефективність своєї схеми прийому двох доз. Біотехнологічна компанія також планує ранні випробування на людях абсолютно нової вакцини, специфічної для південноафриканського варіанту, з використанням її в якості підсилювача, щоб підготувати імунну систему до нового штаму, пише WP.

«Вірус змінює свої смуги, і ми змінимося, щоб перемогти вірус там, де він рухається», - сказав в інтерв'ю Стівен Хоге, президент Moderna. «Невідомо, чи відчуємо ми, що це необхідно, чи захочуть цього чиновники охорони здоров'я в той момент або їм все ще буде зручно? Що ми намагаємося зробити, так це створити варіант».

Успіх двох надзвичайно ефективних вакцин в рекордно короткі терміни в минулому році дав світові деякий перепочинок і надію, навіть коли пандемія посилилася. Але виявлення обох варіантів в кінці минулого року викликало стурбованість, по-перше, через свідчення того, що вони поширюються набагато легше. Багато з мутацій в будь-якому вигляді - вісім з тих, що виявлені в британському варіанті і 10 з тих, що в південноафриканському варіанті, - викликали особливе занепокоєння, оскільки вони знаходяться в шипастих білках, які усіюють зовнішню частину коронавірусу і є ключовою мішенню для вакцини і терапевтичних засобів. Це викликало побоювання, що вакцини нинішнього покоління можуть виявитися застарілими ще до того, як вони будуть повністю впроваджені.

Заява компанії розвіює деякі з цих побоювань, припускаючи, що вакцини як і раніше будуть працювати проти обох варіантів. Але наука про вакцини далека від завершення, про що свідчить несподіване оголошення в понеділок про те, що компанія Merck, ветеран вакцин, відмовилася від двох своїх кандидатів, виявивши, що обидва викликають більш низьку імунну відповідь в порівнянні з іншими вакцинами та природну інфекцію.

Pfizer в партнерстві з BioNTech і Moderna створили багатообіцяючі вакцини, які, як сподіваються вчені, приведуть до більшої кількості проривів в медицині з використанням мРНК. (The Washington Post)

В кінці минулого року Санофі і GlaxoSmithKline оголосили, що вони модернізують свою вакцину після того, як перша версія не змогла викликати стійку імунну відповідь у людей похилого віку, і не очікували, що їх кандидат буде доступний до кінця року.

У дослідженні Moderna сироватка крові, що містить антитіла, взята у людей і мавп, які отримали вакцину, показала, що вона настільки ж ефективна при блокуванні британського варіанту, як і вихідний штам вірусу в дослідженні. І він залишався вище порога ефективності для південноафриканського варіанту, незважаючи на зниження ефективності. Робота була відправлена ​​на сервер препринтів, але не рецензувалася і не була доступна для рецензування до публікації.

Компанія повідомила про зниження здатності антитіл блокувати південноафриканський варіант - зниження, яке, за словами Хоге, викликає стурбованість, але не турбує, - наголошуючи на необхідності зберігати пильність.

Звіт з'явився після аналогічних новин від Pfizer-BioNTech, яка минулого тижня опублікувала дані, які також ще не пройшли експертну оцінку. Компанія Pfizer виявила, що зразки сироватки крові, багатої антитілами, від 16 вакцинованих людей показали, що вакцина настільки ж ефективна при блокуванні британського варіанту, як і проти первісної версії вірусу, який з'явився в Ухані, Китай, рік назад. Ця публікація не торкалася південноафриканського варіанту, який викликав найбільше занепокоєння і має багато мутацій з варіантом, виявленим в Бразилії.

Лабораторії по всьому світу щосили намагаються вивчити, чи будуть вакцини і методи лікування, особливо моноклональні антитіла, настільки ж ефективними проти нових варіантів. Досі такі тести в основному покладалися на одну частину багатогранної імунної відповіді і виявили докази того, що вакцини можуть бути ефективними. Але ці тести наголосили на необхідності відстежувати зміни у вірусі і готуватися до того, що, як і щеплення від грипу, вакцину від коронавируса, можливо, буде потрібно оновлювати і вводити на регулярній основі.

Виявлений в Південноафриканській республіці штам COVID-19 на 50% швидше поширюється, ніж звичайний вид коронавірусної інфекції. Раніше в Німеччині виявили новий вид коронавірусу. В одній з лікарень Баварії, яка знаходиться недалеко від гірськолижного курорту в Гарміш-Партенкірхені, виявили новий мутований коронавірус, повідомляє The Local.

Відзначається, що одночасно там заразилися 52 пацієнта і 21 медпрацівник. Потім аналізи всіх інфікованих відправили в клініку Шаріте. Результати дослідження показали, що це змінений варіант коронавируса.

Поки невідомо, нова ця мутація, і чи впливає вона на протяжність хвороби. У лікарні заявляють, що це не один з тих двох штамів, які раніше фіксували в ПАР і Великобританії.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі