Нові штами коронавірусу можуть послабити захисну дію двох вакцин

Поділитися
Нові штами коронавірусу можуть послабити захисну дію двох вакцин Нові штами коронавірусу знижують ефективність вакцин © rimal.lv
Вчені вивчили зразки крові 20 добровольців.

Нові штами коронавірусу, які швидко поширюються по світу, можуть послабити захисні властивості двох головних вакцин, доступних сьогодні. До таких висновків прийшли вчені з Університету Рокфеллера в Нью-Йорку, вивчивши зразки крові 20 добровольців, повідомляє Nature.

Ці добровольці отримали дві дози вакцин, розроблених компаніями Moderna або Pfizer-BioNTech. Обидві вакцини містять дані РНК вірусу, які змушують організм виробляти певний білок. Саме завдяки цьому білку інфекція чіпляється до людських клітин. У результаті організм виробляє імунні молекули, які називаються антитіла. Вони розпізнають білок шипів коронавірусу і блокують його здатність заражати.

Через 3-14 тижнів після другого уколу в учасників дослідження виробилися кілька типів антитіл, включаючи ті, які можуть блокувати коронавірус SARS-CoV-2 і не дозволяють йому заражати клітини. Деякі з цих антитіл були настільки ж активні проти вірусів, які містили певні мутації в шипах коронавірусу, як і проти широко поширених форм вірусу. Але деякі були всього на одну третину ефективні в блокуванні мутованого коронавірусу.

Деякі мутації, з якими не могли боротися антитіла, були виявлені в штамах, зафіксованих в Великій Британії, Бразилії і Південній Африці. Мінімум один з цих варіантів більш заразний, ніж інші, і зараз став поширеним.

Результати дослідження говорять про те, що може з'явитися штам, стійкий до вакцин. Тобто, існуючі вакцини проти COVID-19 вимагають оновлення. Разом з тим, дослідження ще не було рецензовано і очікує професійної перевірки.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Нагадаємо, Україна отримає 8 мільйонів доз вакцини від коронавірусу виробництва компаній AstraZeneca, Novavax, Pfizer/BioNTech і Moderna. В кінці грудня Україна уклала договір з китайською компанією Sinovac, яка поставить 1,9 млн доз вакцини. Діалог з іншими виробниками триває.

У статті "Антиділа" ZN.UA писало про те, що в національному законодавстві відсутній дієвий механізм видачі дозволу на використання вакцин, що знаходяться на фінальній стадії досліджень. А значить реєстрація цих препаратів і, відповідно, доступ до них українців можуть бути ускладнені.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі