Міністерство оборони Японії подало заявку на рекордний військовий бюджет на 2016 рік у розмірі 42,38 млрд дол, що на 2,2% вище, ніж військовий бюджет країни в поточному році, передає Jiji Press.
Зокрема, оборонне відомство Японії планує витратити близько 90 млн дол на розширення військової бази сухопутних сил самооборони Японії на острові Міяко.
Також японське міністерство оборони хоче виділити понад 1 млрд дол на покупку в США 12 конвертопланов Bell V-22 Osprey.
Цей намір Міноборони Японії проходить на тлі загострення відносин Токіо і Пекіна. Так, 22 липня, Китай закликав Японію припинити "сіяти розбрат" заявами про спірних водах. Китай заявив про нанесення збитку Японією відносин між двома країнами після різкої заяви Токіо про вимогу від КНР припинити розвідку нафти в Східно-Китайському морі. Токіо в свою чергу побоюється, що будуть досліджуватися газові родовища на цій лінії розмежування, а також, що платформи можуть бути використані у якості радіолокаційних станцій або майданчиків для дронов або інших повітряних суден, щоб стежити за повітрям і морською діяльністю поблизу спірної ланцюга острівців, відомі як Сенкаку в Японії і Дяоюйдао в Китаї.
Раніше Японія і Філіппіни провели два спільних військово-морських навчань в районі Південно-Китайського моря. Японія також заявила, що може розпочати повітряне патрулювання в Південно-Китайському морі. Китай заявив, що буде розглядати це як втручання.
США неодноразово вимагали від Китаю припинити насипати острови в Південно-Китайському морі, адже ці дії, на думку Вашингтона, несе загрозу безпеці в цьому регіоні.
Пекін заявляв, США і Філіппіни перебільшують китайську загрозу біля спірних островів Спратлі.
13 травня Пекін зажадав т від США пояснень у зв'язку з планами направити авіацію і флот в Південно-Китайське море. Тоді ж стало відомо, що Пентагон розглядає можливість відправки військової авіації і флоту для забезпечення безпеки навігації в районі штучних островів Китаю, які Пекін звіврайоні спірних островів у Південно-Китайському морі.