Малоймовірно, що витік з лабораторії в Ухані викликав спалах COVID-19 – ВООЗ

Доповнено
Поділитися
Малоймовірно, що витік з лабораторії в Ухані викликав спалах COVID-19 – ВООЗ © Якутия-Daily
Експерти ВООЗ провели інспекцію в китайському місті Ухань, де вперше зафіксували COVID-19

Глава очолюваної Всесвітньою організацією охорони здоров'я групи, яка займалася вивченням походження COVID-19, заявив у вівторок, що його розслідування виявило нову інформацію, але вона кардинально не змінила картину спалаху коронавірусної інфекції, передає Reuters.

Пітер Бен Ембарек (Peter Ben Embarek), експерт ВООЗ по вірусах, також розповів на брифінгу для преси, що робота з виявлення походження коронавірусу вказує на природний резервуар в кажанів, але малоймовірно, що вони перебували в Ухані, де в кінці 2019 року було виявлено спалах COVID-19.

"Ми знаємо, що вірус може вижити в умовах, в цьому холодному, крижаному середовищі, але ми дійсно не розуміємо, якщо вірус може передаватися людям" або за яких умов, сказав він на брифінгу.

Ембарек сказав, що було б доцільно вивчити питання про те, чи може заморожене дика тварина на ринку сприяти швидкому поширенню вірусу.

Група прибула в Ухань 14 січня і після двох тижнів карантину відвідала ключові місця, включаючи ринок морепродуктів Хуанань - першого відомого кластера інфекції, а також Уханьський інститут вірусології, який брав участь в дослідженнях коронавірусу.

Один з інспекторів, експерт з інфекційних захворювань Домінік Дуаєр, сказав, що, ймовірно, буде потрібно роки, щоб повністю зрозуміти походження COVID-19.

Сполучені Штати заявили, що Китай повинен бути більш відкритим, коли справа доходить до обміну даними та зразками, а також надання доступу до пацієнтів, медичного персоналу та лаборантів. Згодом Пекін звинуватив Вашингтон в політизації наукової місії.

Станом на вівторок, 9 лютого, у світі зафіксовано 106 474 965 випадків зараження COVID-19, свідчать дані інтерактивної карти поширення коронавірусу від Центру системних досліджень при Університетові Джонса Хопкінса.

В багатьох країнах вже розпочалась масова вакцинація від COVID-19. Однак у ВООЗ попереджали, що сама лише вакцинація не зможе зупинити пандемію - у боротьбі з коронавірусом потрібне «підкріплення».

Вперше спалах коронавірусу у китайському місті Вухань був зафіксований 12 грудня 2019 року. Першими про випадки захворювання за межами Китаю заявили влади Японії, Таїланду та Південної Кореї. 30 січня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила міжнародну надзвичайну ситуацію через коронавірус, а вже 11 березня - пандемію.

Яким буде світ після пандемії, які загрози коронавірус несе для майбутнього людства, читайте у статті архімандрита Кирила Говоруна «Життя після SARS-CoV-2: Середньовіччя чи Ренесанс?» в ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі