Македонія витратила 5 мільйонів євро, незапланованих в бюджеті, на боротьбу з напливом мігрантів з Африки та Близького Сходу, заявив президент країни Герге Іванов.
"Як держава ми довели, що можемо справитися з цим викликом, хоча всі кошти витрачені практично по максимуму", - підкреслив президент.
Він зазначив, що цей балканський маршрут – найшвидший для біженців, і саме він все частіше використовується нелегалами, "що, очевидно, в нинішніх умовах - наплив мігрантів зростає"
"Нам потрібна і матеріальна і фінансова допомога, а також є необхідність в одержанні обладнання, яке допоможе вирішити дану проблему", - заявив президент Македонії, додавши, що тільки відомства, які забезпечують безпеку, щомісяця витрачають близько 1 млн.
"За ці п'ять місяців Македонія витратила 5 млн євро незапланованих коштів лише на цілі служб, які забезпечують безпеку, і це без урахування витрат на охорону здоров'я і послуги міністерства праці та соціальної політики", - звернув особливу увагу Іванов.
Як відомо, країни ЄС зіткнулися з серйозною кризою мігрантів. За даними ООН, кількість біженців в Європі перевалило за півмільйона, вже перевищила 500 тисяч осіб - це в два рази більше, ніж за весь 2014 рік. При цьому більш 514 тисяч осіб прибули з моря.
Тільки у вересні Середземне море перетнули близько 170 тисяч біженців. Ці дані є рекордним показником за місяць, а також вони в п'ять разів перевищують показники минулого року за цей період.
Проблема вироблення спільної міграційної політики в рамках ЄС має не тільки економічну і гуманітарну складову, але у більшою мірою схильна до політичних розбіжностей, наголошує у статті для DT.UA Олексій Коваль. Країни півночі і півдня Європи, країни "периферії" і ті, що розташовані всередині континенту, як і раніше відстоюють різні підходи.
Докладніше читайте у статті Олексія Коваля Європу захльостує вал нелегальної міграції для тижневика "Дзеркало Тижня. Україна".