Режим Ніколаса Мадуро у Венесуелі продовжує отримувати російську військову підтримку в обмін на сотні мільйонів доларів, заявив 25 червня під час брифінгу у Державному департаменті США спеціальний представник США з питань Венесуели Елліот Абрамс, повідомляє "Укрінформ".
"У травні Венесуела підписала із Росією контракт на суму $ 209 млн для ремонту системи ППО, придбання дев'яти винищувачів "Сухий", а також восьми транспортних вертольотів", – заявив Абрамс, нагадавши, що 24 червня до Каракасу прилетів російський літак, який доставив техніку для обслуговування мадуріанського військового замовлення.
Як заявив американський спецпредставник, Сполучені Штати-де відправляють плавучі госпіталі, зокрема, корабель-лікарню USNS Comfort, до району Карибського моря для надання медичної допомоги біженцям з Венесуели.
"А Росія тим часом відправляє до Венесуели свій військовий корабель "Адмірал Горшков" і ще більше військово-технічних фахівців", – зазначив Абрамс.
Спецпредставник також стверджує, що режим Мадуро продовжує військово-технічну та розвідувальну співпрацю з Кубою і закликає світове співтовариство і "групу Ліми" підтримати підконтрольну венесуельській опозиції і так званому "тимчасовому президенту Венесуели" Хуану Гуайдо Національну Асамблею країни (визнана нелегітимною у Венесуелі).
24 червня в Каракас прилетів російський військово-транспортний літак. Борт Іл-62 Міністерства оборони вже був помічений на шляху з Москви в Каракас на початку березня. Хто був тоді на його борту, також невідомо. У грудні 2018 році цей літак був помічений в Каракасі, а в 2017 році - в Сирії.
Раніше тимчасовий президент Венесуели Хуан Гуайдо заявив, що Росія і Куба здійснили військову інтервенцію, відправивши своїх військовослужбовців до Венесуели без згоди парламенту країни. Гуайдо підкреслив, що нелегітимний президент Ніколас Мадуро не мав права давати дозвіл на розміщення іноземних військових на території Венесуели.
У травні 2018 року у Венесуелі відбулися вибори президента, де чинний президент Мадуро здобув перемогу, але парламент визнав переобрання Мадуро на пост глави держави неконституційним. 23 січня в Каракасі відбувся багатотисячний мітинг проти Мадуро. Під час нього голова парламенту Венесуели, лідер опозиції Хуан Гуайдо оголосив себе тимчасовим президентом країни. На цьому посту його визнали США, більшість країн Євросоюзу і Латинської Америки. На боці Ніколаса Мадуро такі країни, як Росія і Китай.
Ситуація у Венесуелі загострилася в кінці квітня, коли лідер опозиції Хуан Гуайдо закликав військовослужбовців і народ країни до повалення режиму Мадуро. Згодом влада Венесуели, яка підпорядковується Мадуро, заявила про спробу військового перевороту в країні. Гуайдо визнав невдачу спроби усунути Мадуро від влади.
Детальніше про ситуацію в країні читайте в матеріалі Андрія Каракуца "Траєкторія Венесуели" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".