Літак Іл-62М російських ВПС приземлився 24 червня в аеропорту Каракаса, повідомляє агентство Reuters з посиланням на джерело. За даними трекінгового сервісу Flightradar24, який відстежує польоти літаків в реальному часі, 22 червня літак вилетів з аеродрому Чкаловський на північний схід від Москви.
Хто був на борту цього разу, агентство не уточнює. У російському Міноборони і венесуельському міністерстві інформації на запити Reuters не відповіли.
Той же військово-транспортний літак з номером RA-86496 в березні разом з ще одним бортом доставив в Каракас близько сотні військових, зазначає агентство. Російська влада пояснювали їхній приїзд виконанням договору про військово-технічне співробітництво.
RA86496, a Russian Il-62M, is in #Venezuela again.
- Giancarlo Fiorella (@gianfiorella) 24 червня 2019 р.
The last time that the plane was there was in March 23 to deliver Russian "specialists", as outlined in this article:https://t.co/ZaTVXiz7kE pic.twitter.com/MR5f4bIJzG
Борт Іл-62 Міністерства оборони вже був помічений на шляху з Москви в Каракас на початку березня. Хто був тоді на його борту, також невідомо. У грудні 2018 році цей літак був помічений в Каракасі, а в 2017 році - в Сирії.
Раніше тимчасовий президент Венесуели Хуан Гуайдо заявив, що Росія і Куба здійснили військову інтервенцію, відправивши своїх військовослужбовців до Венесуели без згоди парламенту країни. Гуайдо підкреслив, що нелегітимний президент Ніколас Мадуро не мав права давати дозвіл на розміщення іноземних військових на території Венесуели.
У травні 2018 року у Венесуелі відбулися вибори президента, де чинний президент Мадуро здобув перемогу, але парламент визнав переобрання Мадуро на пост глави держави неконституційним. 23 січня в Каракасі відбувся багатотисячний мітинг проти Мадуро. Під час нього голова парламенту Венесуели, лідер опозиції Хуан Гуайдо оголосив себе тимчасовим президентом країни. На цьому посту його визнали США, більшість країн Євросоюзу і Латинської Америки. На боці Ніколаса Мадуро такі країни, як Росія і Китай.
Ситуація у Венесуелі загострилася в кінці квітня, коли лідер опозиції Хуан Гуайдо закликав військовослужбовців і народ країни до повалення режиму Мадуро. Згодом влада Венесуели, яка підпорядковується Мадуро, заявила про спробу військового перевороту в країні. Гуайдо визнав невдачу спроби усунути Мадуро від влади.
Детальніше про ситуацію в країні читайте в матеріалі Андрія Каракуца "Траєкторія Венесуели" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".