Лукашенка не можна визнавати президентом Білорусі – глава МЗС Литви

Поділитися
Лукашенка не можна визнавати президентом Білорусі – глава МЗС Литви
ЄС ймовірно запровадить персональні санкції проти Лукашенка, білоруських чиновників і силовиків, скасовані чотири роки тому.

Міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс заявив про те, що Європейський Союз не може визнати Алєксандра Лукашенка законно обраним президентом Білорусі.

"Ми всі підійшли до загальної, напевно, думки, що ми не можемо вважати ці вибори демократичними, вільними, і результати виборів ми теж не можемо визнати", - сказав Лінкявічюс Російській службі Бі-бі-сі, говорячи про свої розмови з міністрами закордонних справ інших країн ЄС.

У п'ятницю вдень міністри закордонних справ ЄС зустрічаються по відео зв'язку. На порядку денному зустрічі, серед іншого, запровадження санкцій проти влади Білорусі.

Європейські політики вважають, що ЄС запровадить персональні санкції проти Лукашенка, білоруських чиновників і силовиків, які були скасовані чотири роки тому.

"Тут уже в черговий раз "проявити стурбованість", напевно, недостатньо - потрібні якісь дії", - вважає Лінкявічус, підкресливши, що розмовляти з Лукашенком, попри невизнання його законним президентом, все одно доведеться.

"Де-факто він все одно контролює ситуацію в країні й силові структури й так далі, і треба прагматично дивитися на речі, і канали комунікації повинні бути - якщо є якась користь, але це не означає, що можна визнавати [Лукашенка в якості] обраним лідером. Це трошки змінює статус", - пояснив глава МЗС Литви.

Перед цим прем'єр-міністр Чехії Андрій Бабіш сказав, що президентські вибори в Білорусі повинні бути проведені повторно в присутності іноземних спостерігачів.

9 серпня в Білорусі відбулися вибори президента країни, Алєксандр Лукашенко, який править країною з 1994 року, брав участь у них уже вшосте.

За даними офіційного екзит-полу (єдиного дозволеного в країні), Лукашенко отримав 79,7%, а кандидат від об'єднаної опозиції Світлана Тіхановська - 6,8%.

Голова ЦВК Білорусі Лідія Єрмошина, не чекаючи завершення підрахунку голосів, фактично оголосила Алєксандра Лукашенка переможцем виборів і закликала інших кандидатів «визнати свою поразку, привітати переможця і не хвилювати народ».

Після цього по всій Білорусі відновилися акції протесту, під час яких відбулися криваві зіткнення з силовиками. З різних міст країни надходили повідомлення про фальсифікації.

ОМОН застосував проти мітингувальників водомети, світлошумові гранати і гумові кулі. Тисячі людей були затримані і побиті силовиками, як мінімум двоє протестувальників загинули.

У свою чергу президенти Польщі, Литви, Латвії та Естонії висунули три вимоги до президента Білорусі Лукашенка. Їх виконання дасть його режиму можливість уникнути міжнародної ізоляції.

Чи впаде режим Лукашенка за результатами вуличних протестів, читайте в статті Володимира Кравченка «Білорусь вимагає змін» для ZN.UA.

Тримайте руку на пульсі ситуації в Білорусі разом з нашим текстовим онлайном.

Поділитися
Дивіться спецтему: Протести у Білорусі
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі