Про це повідомляє Rzeczpospolita з посиланням на результати соціологічного опитування, проведеного аналітичною компанією Romir. Згідно з даними, 35% респондентів відповіли, що найбільше пишаються президентом.
Таким чином, за останні десять років кількість росіян, які так вважають, збільшилася втричі. На другому місці причин для гордості в Росії опитані назвали російський народ.
На третьому – вірність традиціям, на четвертому – природа краю, на п'ятому – досягнення в спорті і виробництві зброї, а на шостому – досягнення в космічній галузі і родючі землі. Лише 6% опитаних відповіли, що їм в Росії немає чим пишатися.
Видання The Economist писало, бідні росіяни ледве виживають, але все одно підтримують Путіна. Люди, які живуть у селищах і містах на цьому шляху живуть дуже різним життям. Але чим більше російська економіка заглиблюється у фінансову кризу, тим більше це відчувають усі прошарки суспільства.
Видання Bloomberg пилосало, що Путін ховає економічну кризу за підтасованою статистикою. Підтасовані дані про низький рівень безробіття не говорять про те, на скільки впала купівельна спроможність росіян. В цей же час, у Росії почалася глибока економічна криза. Міністерство економічного розвитку РФ повідомило, що падіння ВВП в другому кварталі скорилася на 4,4% після того, як в падіння в першому кварталі склало 2,2%.
Financial Times писало, що економічні обмеження Заходу теж впливають на Росію, зокрема американські санкції змушують російських олігархів реорганізовувати активи. Такий крок, швидше за все, ще більше ізолює олігархів від глобальних ринків. Крім того, як вважає редакція видання, це сигнал того, що США готуються до довгострокового продовження санкцій.
Санкції проти Росії вводилися США, Євросоюзом та деякими іншими країнами (Австралією, Японією, Канадою, Норвегією і так далі) в декілька етапів в 2014 році. Після анексії Криму США і ЄС ввели персональні санкції проти політиків та інших громадян Росії і України, які відповідальні за схвалення підриву територіальної цілісності України.
Санкції більш високого рівня - економічні, були введені влітку 2014 року, після проголошення на території України за підтримки Росії "республік ДНР і ЛНР", а також початку бойових дій, поставок військової техніки для проросійських сепаратистів через кордон України, у чому Росію неодноразово звинувачувала Україна і НАТО.