Путін ховає економічну кризу за підтасованою статистикою – Bloomberg

Поділитися
Путін ховає економічну кризу за підтасованою статистикою – Bloomberg Путін приховує від росіян справжні економічні показники. Ілюстрація
Кремль ставить політику вище ефективності економіки і фабрикує високі показники зайнятості примусом.

В часи СРСР робітники знали, що влада з ними чинить несправедливо. Тому прислухалися до приказки: "Ми вдаємо, що працюємо, а вони вдають, що платять".

Цей підхід навіть сьогодні працює, щоправда тепер в Росії. Про це на сторінках Bloomebrg пише Ольга Танас. Цього тижня буде опубліковано статистичні дані, згідно з якими рівень безробіття в РФ вдвічі менший, ніж в Євросоюзі, де він росте вже 9 кварталів поспіль. Але ці цифри – наслідок неофіційної політики, яка насправді нищить ефективність російської економіки і виробництва.

Оглядач зауважує, що цифри, які будуть опубліковані цього тижня, вказують на те, що рівень безробіття в РФ навіть нижчий, ніж був до початку війни в Україні і економічної кризи в Росії.

"Це означає, що економіка працює над збереженням соціальної стабільності і не готова до вирішення реальних проблем, обумовлених старінням і скороченням населення, а отже робочої сили", - йдеться в статті.

"Обираючи між радикальними реформами і стабільністю уряд обере стабільність. Це вибір в силі СРСР: зберегти нинішню систему з її проблеми, але зберегти стабільність", - пояснює головний економіст BCS Financial Group Володимир Тихомиров.

В Росії існують складні механізми, які не ускладнюють звільнення працівників. В результаті ринок праці здається стійким до зовнішніх чинників, але при цьому він не здатний компенсувати втрату купівельної спроможності через неефективність.

"Занурюючись в рецесію, економіка продовжує створювати нові робочі місця. Це знак, що компанії опинилися в облозі і за прикладом Путіна ставлять соціально-політичний мир вище, ніж підвищення ефективності", - йдеться в статті.

Російський експерт Ростислав Капелюшников пояснив, що компанії бояться тиску уряду, якщо вони почнуть скорочувати штат. У свою чергу, видання Rzeczpospolita писало, що російський президент розуміє, що в умовах санкцій і падіння економіки, в нього лишилося замало часу. Путіну набридло чекати краху України, тому бої в Донбасі знову посилилися. У свою чергу, на сторінках New York Times болгарський експерт Іван Крастєв писав, що Захід неправильно розуміє Путіна. Європейці і американці пропускають повз увагу ментальність "судного дня", яка нині охопила російську політичну еліту. Щоб зрозуміти поведінку Росії, варто більше дивитися на розпад СРСР, ніж на зміну цінностей і геополітичні інтереси.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі