Німецька біофармацевтичних компанія CureVac з міста Тюбінген розпочала весняну фазу випробувань вакцини проти коронавірусу - CVnCoV.
Про це повідомляється на сайті компанії, пише Укрінформ.
Дослідження вакцини проведуть в Перу та Панамі за допомогою 690 волонтерів - здорових людей, розділених на дві вікові групи: від 18 до 60 років й 61+.
Учасники отримають дві вакцинації, другу - через 28 днів після першої. Вченими досліджуються різні концентрації дози. Мета дослідження - підтвердити безпеку і реактогенність вакцини у дорослих людей.
Перші дані застосування вакцини планують опублікувати в четвертому кварталі поточного року.
Перша фаза випробувань проводилася на здорових дорослих добровольцях в Німеччині та Бельгії. CureVac планує почати глобальне клінічне дослідження фази 2b/3 за участю до 30 000 учасників у четвертому кварталі 2020 року.
Компанія розробляє новий клас препаратів на основі рибонуклеїнової кислоти (мРНК).
CureVac - одна з трьох німецьких компаній, які отримали від держави сукупно 750 млн євро на дослідження і розробку вакцини від коронавірусу.
Раніше американська біотехнологічна компанія Novavax приступила до третього етапу випробувань вакцини проти коронавірусу в Великій Британії - тестуванню на людях.
За сприяння робочої групи уряду Великої Британії з питань створення антікоронавірусної вакцини, у дослідженнях компанії візьмуть участь близько 10 000 добровольців.
МОЗ України веде переговори з п'ятьма компаніями щодо закупівлі вакцин від коронавірусу. Це Moderna, Sinovac, Johnson & Johnson, Pfizer, AstraZeneca. Україна є учасником глобальної ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров'я щодо доступу до вакцин.
На сьогоднішній день COVID-19 вже забрав понад три тисячі українських життів. Кількість хворих щодня зростає. Відповідно збільшується і кількість смертей. Згідно з прогнозами, очікувати поліпшення ситуації до весни нам навряд чи варто. Про особливості виявлення і лікування коронавірусу в Україні в інтерв'ю Алли Котляр з президентом "Біофарма" Костянтином Єфименко: "Навіть застосування стандартного імуноглобуліну без специфічних до ковід антитіл збільшує шанси на одужання у рази".