Колектив мінської державної радіостанції «Столиця» майже в повному складі звільняється на знак протесту проти режиму Олександра Лукашенка. Про рішення колег виданню «Наша нива» в середу, 19 серпня, повідомив радіоведучий Валерій Кондратьєв.
Він розповів, що в понеділок редакція радіостанції приєдналася до загальнонаціонального страйку. З 17 серпня в ефір не вийшла жодна розважальна програма: лише прогнози погоди і новини спорту.
«У вівторок було сказано, що нас звільняють за статтею. На що співробітники погодилися, щоб їх так звільнили », - зазначив журналіст.
«Сьогодні майже всім колективом було прийнято рішення написати заяви про звільнення, що ми і зробили», - додав він.
Кондратьєв уточнив, що звільняються 11 людей. У тому числі, директор радіостанції, його заступник і музичний редактор.
Що буде з каналом далі, журналіст не знає.
«Можливо буде змінено формат, або частоту займе "Перший національний канал Білоруського радіо», - припустив він.
У Білорусі вже 11-й тривають протести проти режиму Олександра Лукашенка, спровоковані фальсифікацією президентських виборів і міліцейським насильством проти громадян.
9 серпня в Білорусі відбулися вибори президента. Олександр Лукашенко, який править країною з 1994 року, брав участь у них вже вшосте. Згідно з офіційними даними ЦВК, він отримав 80%, а Світлана Тіхановском - 10% голосів виборців.
ОМОН застосував проти мітингувальників водомети, світлошумові гранати і гумові кулі. Тисячі людей були затримані і побиті силовиками, як мінімум п'ять протестувальників загинули. Десятки безслідно зникли.
Після цього було оголошено загальнонаціональний страйк, до якого доєдналися десятки державних підприємств.
Євросоюз, США, НАТО і Рада Європи констатували, що вибори в Білорусі не були ні прозорими, ні демократичними, і закликали офіційний Мінськ поважати права і свободи громадян.
ЄС відмовився визнавати результати виборів і анонсував санкції проти чиновників режиму Лукашенка.
Олександра Лукашенка привітали з перемогою лише лідери РФ, Китаю, Вірменії і Молдови.
Чи впаде режим Лукашенка за результатами вуличних протестів, читайте в статті Володимира Кравченка «Білорусь вимагає змін» для ZN.UA.