Тристоронні коаліційні переговори в Німеччині розпалюються, оскільки дві менші партії, "Зелені" і консервативніша у фінансовому відношенні партія "Вільні демократи" (СвДП), сперечаються про те, хто має обійняти впливову посаду міністра фінансів у німецькому уряді.
У той час, як Європейський Союз обговорює, чи вимагає боротьба зі зміною клімату реформування спільних фіскальних правил, призупинених до 2023 року через пандемію, багато поставлено на карту в поєдинку, який ведеться на секретних переговорах у Берліні, передає Reuters.
У той час як лідер СвДП Крістіан Лінднер не приховує свого бажання стати міністром фінансів, со-лідер "зелених" Роберт Хабек досі уникав публічних вимог - хоча, за словами джерел у партії, він так само рішуче налаштований здобути вищу посаду.
Сьогоднішній міністр фінансів Олаф Шольц, який привів своїх лівоцентристських соціал-демократів (СДПН) до несподіваної перемоги на виборах у вересні, хоче, щоб Хабек та Лінднер знайшли компроміс, розповіли джерела агентства.
У приватних розмовах Шольц говорив, що "хлопчики" надто довго сперечаються, і що угода має бути знайдена найближчим часом, повідомило джерело.
Сам Шольц показав, що має значення хто очолює міністерство фінансів. Під час пандемії він переконав канцлерку Ангелу Меркель відмовитися від мети збалансованого бюджету та фіскальної дисципліни, якою був відомий його консервативний попередник Вольфганг Шойбле.
В інтерв'ю радіостанції Deutschlandfunk у середу Хабек закликав до "гнучкого тлумачення" фіскальних правил Пакту стабільності та зростання Європейського Союзу, щоб гарантувати, що всі країни-члени зможуть збільшити державні інвестиції, необхідні для швидшого переходу до вуглецево-нейтральної економіки.
Це різко контрастує з думкою Лінднера, який закликав до повернення до міцних державних фінансів та зниження рівня заборгованості у всій єврозоні після кризи COVID-19.
Вибори в Німеччині багато хто називає історичними. Вони завершать епоху 16-річного перебування Ангели Меркель на посту федерального канцлера. Однак склад нового уряду буде формуватися нелегко. Хто і з ким може керувати країною після «епохи Меркель», читайте в статті Олексія Коваля «Німеччина перед виборами: по« світлофора »прямо або наліво?».