Олаф Шольц висловив упевненість в тому, що саме він замінить Ангелу Меркель і до кінця року стане наступним канцлером Німеччини. Він заявив, що уряд під керівництвом соціал-демократів (СДПН) просуватиме збільшення частки відновлюваних джерел енергії та інвестиції в цю інфраструктуру.
"Одним з найважливіших аспектів роботи нового уряду буде ухвалення рішення про розширення виробництва енергії від морських вітряних електростанцій, вітряних наземних установок і сонячної енергії", - сказав Шольц в інтерв'ю Bloomberg Television. "І ми повинні будемо збільшити інвестиції в енергосистему".
Шольц, який на два дні приїхав до Вашингтона ще в ролі міністра фінансів кабінету Меркель, висловив упевненість, що до Різдва вдасться сформувати уряд. "Те, що ми робимо, виглядає дуже добре", - сказав Шольц про коаліційні переговори.
Поки Шольца немає в Німеччині, представники його СДПН, партії "зелених" та вільних демократів (ВДП), які виступають за бізнес, продовжують переговори про нову коаліцію, і відповідно, про новий уряд. Чотирнадцять годин попередніх переговорів цього тижня привели до формування консенсусу, попри їхні політичні розбіжності.
Партії зберуться ще раз у п'ятницю. Вони спробують укласти попередню коаліційну угоду. Якщо її підпишуть, то розпочнуться переговори про формування тристороннього коаліційного альянсу. СДПН, яка перемогла на виборах, запропонувала свій погляд на переговори, деталі яких тримаються в строгому секреті, заявивши, що час виходу Німеччини з вугільної галузі матиме ключове значення. "Це наш план" з відходу від вугілля, сказав Шольц в інтерв'ю.
СДПН Шольца здобула тонку перемогу над блоком Меркель на чолі з християнськими демократами, на виборах 26 вересня. Це дозволило усунути від влади консерваторів, які тримали її у своїх руках протягом 16-річного канцлерства Меркель. Оскільки політичний ландшафт Німеччини роздроблений, найбільш життєздатна коаліція складатиметься з трьох партій.
Оскільки ХДС перебуває в розпалі боротьби за партійну владу, СДПН, "зелені" і ВДП змушені відкинути розбіжності. Учасники переговорів шукають способи зблизити позиції з різних питань - від витрат й податків до соціальної політики та захисту клімату.
"Це нелегке завдання, але воно може спрацювати - ми можемо це зробити", - заявив раніше в інтерв'ю телеканалу RTL/NTV генеральний секретар СДПН Ларс Клінгбайль, який разом з колегами з двох інших партій працює над текстом для п'ятничних переговорів.
Вибори в Німеччині багато хто називає історичними. Вони завершать епоху 16-річного перебування Ангели Меркель на посту федерального канцлера. Однак склад нового уряду буде формуватися нелегко. Хто і з ким може керувати країною після «епохи Меркель», читайте в статті Олексія Коваля «Німеччина перед виборами: по« світлофора »прямо або наліво?».