Китайські ЗМІ про візит Пелосі на Тайвань: «Не грайтеся з вогнем – обпалитеся»

Відео
Поділитися
Китайські ЗМІ про візит Пелосі на Тайвань: «Не грайтеся з вогнем – обпалитеся»
Армія КНР сприймає візит як жест підтримки незалежності «бунтівного острова» Сполученими Штатами.

Голова американської делегації, спікерка нижньої палати Конгресу США Ненсі Пелосі ввечері 2 серпня може прилетіти на Тайвань. У Білому домі візит не коментують, наголошуючи, що Пелосі може ухвалювати рішення самостійно.

Пекін пригрозив «застосувати силу» для того, щоб не пустити Пелосі. У Вашингтоні відповіли, що не сприймають мову погроз.

«Якщо ви гратимете з вогнем, ви обпалитеся. Я вважаю, що США повністю обізнані про сильне і чітке послання Китаю, – заявив представник МЗС Китаю Чжао Ліцзянь, якого цитує Global Times. – Якщо Пелосі відвідає острів Тайвань, армія Китаю  не буде сидіти склавши руки і прийме рішучі контрзаходи для захисту суверенітету та територіальної цілісності».

Дипломат закликав президента США Джо Байдена «не підтримувати сепаратизм Тайваню».

«Що США мають зробити зараз, то це виконати обіцянку президента Байдена не підтримувати сепаратизм «незалежності Тайваню» і не організовувати візит спікера Палати представників Пелосі на острів Тайвань», - додав він.

Представник Білого дому з національної безпеки Джон Кірбі заявив, що поїздка Пелосі не змінить позиції США, які не підтримують незалежність Тайваню. Кірбі не бачить причин для хвилювання Китаю.

Видання South China Morning Post наголошує, що візит Пелосі «кидає тінь» на святкування 95-річчя народної армії Китаї.

«Можливий візит Пелосі на острів,  який Пекін розглядає як свою територію, зачепив за живе найбільшу армію світу. Двохмільйонна армія Китаю десятиліттями готувалася до своєї кінцевої мети – «звільнення Тайваню», якщо план Пекіна щодо «мирного возз'єднання» зазнає невдачі»,  - йдеться у матеріалі.

Китайські військові сприймають візит як демонстрацію підтримки Сполученими Штатами незалежності Тайваню.

«Можливість візиту Пелосі до Тайваню показує, що протистояння між Пекіном та Вашингтоном загострилося», - говорить колишній військовий інструктор Сунь Чжунпінь.

Перед вильотом літака Пелосі у Сінгапур державна телекомпанія CCTV показала ролик з новітніми озброєннями китайської армії, зокрема пуск ракети, яку можна ідентифікувати як гіперзвукову DF-17 з дальністю польоту до 2,5 тисяч км. Раніше цю зброю не показували широкому загалу.

«Армії потрібно якнайшвидше скористатися можливістю для «возз'єднання з  Тайванем», - говорить військовий аналітик Шанхайського університету політології та права Ні Ліхонь.

На його думку, найкращий час для цього – зараз, оскільки санкції щодо виробництва чіпів негативно вплинуть на довгостроковий розвиток військових технологій КНР та можливості модернізації армії.

Матеріали китайських ЗМІ рясніють тезами, що візит Пелосі стане поштовхом до спроби Пекіну повернути контроль над Тайбеєм.

«Відмова від війни зі США – це останній рубіж, який Китай завжди намагався берегти у суперництві зі США. Але якщо основні інтереси Китаю знаходяться під загрозою, немає необхідності дотримуватись цих ліній», - пише журналіст Ванг Вень.

Опитані журналістами китайські аналітики вважають, що ніхто не повинен недооцінювати рішучість Китаю з'єднатися з Тайванем, а «впертість та егоїзм Пелосі стануть початком кінця американської гегемонії в світі».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі