Байден провів розмову із Сі – говорили про Україну і Тайвань

Поділитися
Байден провів розмову із Сі – говорили про Україну і Тайвань © Flickr/White House
Коли Байден востаннє розмовляв із Сі у березні, він попередив про "наслідки", якщо Пекін надасть матеріальну підтримку війні Росії проти України.

Президент США Джо Байден і голова КНР Сі Цзіньпін провели в четвер п'яту телефонну розмову, проговоривши більше двох годин, на тлі зростаючого занепокоєння з приводу можливого візиту спікера Палати представників Конгресу США Ненсі Пелосі на Тайвань, на який претендує Китай, повідомляє Reuters.

Білий дім повідомив, що розмова почалася о 8:33 ранку (1233 GMT) і закінчилася о 10:50 ранку (1450 GMT). Американські офіційні особи заявили, що порядок денний буде широким, включаючи обговорення вторгнення Росії в Україну, яке Китай ще не засудив.

Крім того, Пекін все частіше попереджає про наслідки, якщо Пелосі відвідає Тайвань. Цей крок став би драматичним, хоч і не безпрецедентним, проявом підтримки США острову, який стверджує, що стикається з зростаючими військовими та економічними загрозами з боку Китаю.

"Йдеться про підтримку відкритих ліній зв'язку з президентом Китаю — це один із найважливіших двосторонніх контактів, які ми маємо не тільки в цьому регіоні, а й у всьому світі, тому що вони торкаються дуже багато", — заявив журналістам у середу прессекретар з національної безпеки Білого дому Джон Кірбі.

Деякі аналітики вважають, що Сі також зацікавлений у тому, щоб уникнути ескалації, оскільки прагне безпрецедентного третього терміну перебування при владі на з'їзді правлячої Комуністичної партії Китаю, який очікується восени.

Коли Байден востаннє розмовляв із Сі у березні, він попередив про "наслідки", якщо Пекін надасть матеріальну підтримку війні Росії, і уряд США вважає, що за минулі місяці ця червона лінія не була перетнута.

Байден також планував обговорити з китайським лідером питання клімату та економічної конкуренції, сказав неназваний співрозмовник агентства, а також ідею встановлення граничної ціни на російську нафту, щоб покарати Москву за її війну в Україні. Це питання міністр фінансів Джанет Йеллен порушувала з китайськими колегами раніше.

Що стосується Тайваню, Білий дім підтвердив, що його політика "одного Китаю" не змінилася, незважаючи на спекуляції щодо можливої поїздки Пелосі, яку речник ще не підтвердила.

Востаннє спікер Палати представників США відвідував Тайвань у 1997 році, а виконавча влада США як рівноправна гілка влади практично не контролює поїздки членів Конгресу.

З того часу Китай став більш потужним у військовому та економічному відношенні, і деякі аналітики побоюються, що такий візит у період напружених відносин може спровокувати кризу на водному шляху через Тайванську протоку шириною 100 миль (160 км), що розділяє Китай та Тайвань.

Кірбі сказав, що адміністрація підтримує зв'язок з офісом Пелосі, щоб переконатися, що має "весь контекст", необхідний для ухвалення рішення про її поїздку.

Китай дав мало підказок про конкретні заходи, які він може вжити, якщо Пелосі, давній критик Китаю, особливо в питаннях прав людини, все-таки поїде на Тайвань.

"У Пекіні, Тайбеї та Вашингтоні повно людей, які добре знають, як посилати та інтерпретувати сигнали, що передають погрози та запевнення, і я впевнений, що ніхто не хоче війни прямо зараз", — зазначив Кірбі.

 

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі