Китай розширює контроль над Гонконгом — The Guardian

Поділитися
Китай розширює контроль над Гонконгом — The Guardian
Пекін приймає нові закони, які передбачають, що Гонконгом зможуть керувати лише "патріоти".

Міністр закордонних справ Великої Британії Домінік Рааб звинувачує Пекін у тому, що він намагається спровокувати початок жорстких демократичних дебатів. Крім того, що Китай має намір «захопити» Тайвань, Пекін також і посилює контроль над Гонконгом, пише британська газета The Guardian.

Влада Китаю прийняла нові закони, що гарантують, що Гонконгом можуть керувати лише люди, яких Пекін вважає "патріотами". Заключне засідання Національного народного конгресу на щорічних політичних зборах також затвердило нові внутрішні законодавчі поправки і 14-й п’ятирічний план, призначений для зміцнення та розширення технологічної галузі і ринку Китаю. Крім того, Пекін планує досягти нових цілей щодо ВВП та чисельності населення на тлі економічної невизначеності і зниження народжуваності.

Під час офіційного голосування майже три тисячі делегатів Національного народного конгресу схвалили рішення про внесення змін до конституції та виборчої системи Гонконгу. Таким чином Пекін намагається забезпечити, щоб люди, які виступають проти комуністичної партії Китаю та її контролю над Гонконгом, не мали права займати посади в тамтешньому парламенті. Міністр закордонних справ Великої Британії Домінік Рааб розкритикував це рішення.

"Це черговий крок Пекіна, яким він відкриває поле для демократичних дебатів щодо Гонконгу, всупереч своїм обіцянкам. Це буде ще більше підривати довіру до Китаю, який останнім часом не зовсім відповідає своїм міжнародним обов'язкам та юридичним зобов'язанням як провідного члена міжнародного співтовариства", - сказав Рааб.

За повідомленнями державних ЗМІ Китаю, рішення китайської влади передбачає збільшення кількості місць у законодавчому органі Гонконгу з 70 до 90. Наразі до складу законодавчого органу Гонконгу входить 35 безпосередньо обраних законодавців та 35 представників виборчих округів, які в більшості підтримують китайську владу.

Нові закони також передбачають створення комісії, відповідальної за "перегляд та підтвердження кваліфікації" комітетів і політичних кандидатів відповідно до закону про національну безпеку та основного закону Гонконгу. Як очікується, комісія буде складатися з деяких найбільш прихильних до Комуністичної партії Китаю членів політичної еліти Гонконгу, включаючи делегатів Національного народного конгресу та Народної політичної консультативної ради Китайської народної конференції.

"На засіданні було прийнято рішення затвердити виборчу систему в Гонконгу, рішення підтримали фактично усі депутати, включаючи деяких представників від Гонконгу", - сказав голова постійної комісії Національного народного конгресу Лі Чжаньшу. Тепер рішення буде передано для подальшого опрацювання.

Минулого року нові закони Китаю щодо Гонконгу, включаючи закон про національну безпеку та узгоджену кампанію переслідування дисидентів, призвели до того, що майже кожен впливовий представник опозиції опинився у в'язниці, суді або за кордоном у вигнанні. Міжнародна демократична спільнота розкритикувала Китай за такі рішення.

Державний секретар США Ентоні Блінкен заявив у середу в Конгресі, що адміністрація президента Джо Байдена "буде дотримуватися санкцій проти осіб, відповідальних за вчинення репресивних дій у Гонконгу".

Уряд Гонконгу зазначив, що не брав участі в розробці деталей нових рішень Китаю. Глава адміністрації Гонконгу Керрі Лам заявила, що її уряд внесе зміни до закону Гонконгу відповідно до нового рішення китайської влади протягом наступних 12 місяців. Вона заперечила, що це був крок відступу від демократії, на її думку, ці зміни не дозволять "ворогам" "нашкодити" Гонконгу антикитайськими рухами. Вона відхилила всі припущення про те, що зміни призведуть до зменшення підзвітності уряду через опозицію.

"Я справді вірю, що коли це буде зроблено, ми зможемо ефективно вирішити проблеми, з якими часто зіштовхуємось у Гонконгу", - сказала Лам.

"Ворожі сили за кордоном активізували свої зусилля щодо революцій у китайському місті, намагаючись перетворити його на форпост, який стримуватиме розвиток Китаю. Жодна центральна влада не може терпіти подібного хаосу та ігнорувати зовнішній вплив", - йдеться в статті одного із китайських ЗМІ.

Виступаючи перед пресою китайський прем'єр Лі Кецян високо оцінив прийняття рішення щодо Гонконгу та схвалення 14-го п'ятирічного плану Китаю.

"Ми глибоко усвідомлюємо невизначеність щодо економічного відновлення в Китаї, а також глобального економічного зростання та розвитку", - сказав Лі Кецян.

Напередодні зустрічі між представниками Китаю та США на високому рівні Лі Кецян також закликав до покращення відносин із Америкою, але додав, що Китай не має наміру визнавати критику з боку міжнародної спільноти стосовно дій Пекіна у Синьцзяні, Гонконгу та на Тайвані.

Американський адмірал, командувач військових сил США Азіатсько-Тихоокеанського регіону Філіп Девідсон говорить, що Пекін хоче забрати у США роль глобального лідера до 2050 року.  Китай уже мобілізує свої сили на тлі загострення конкуренції з Америкою.

Китай може вторгнутися на Тайвань протягом найближчих шести років, оскільки Пекін прискорює свої дії щодо витіснення американської військової сили в Азії, попередив військовий командувач США.

Стратегічно позиціонуючи свій науково-дослідний комплекс відносно відкриттів, нагромаджуючи таланти й інфраструктуру, Китай зможе найшвидше адаптувати майбутні передові рішення, розвивати нові продукти і перерозподіляти вигоди. Про те, які цілі далекосяжного розвитку країни ставить сьогодні китайське керівництво, читайте у статті Дмитра Єфремова «Ідеальний меч уже в руках коваля».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі