Кіпр анулює 45 "золотих паспортів"

Поділитися
Кіпр анулює 45 © 24 канал
Свого часу паспорта купили Коломойський, Боголюбов і Григоришин.

У п'ятницю Нікосія заявила, що позбавить громадянства 45 іноземних інвесторів і родичів, які отримали кіпрські паспорти в рамках схеми «громадянство через інвестиції», яка зазнала краху в минулому році через звинувачення в корупції.

Кабінет міністрів заснував своє рішення на незалежному розслідуванні програми, яка рекомендувала розглянути питання про позбавлення громадянства та інші дії в 102 випадках, сказав офіційний представник уряду Маріос Пелеканос.

«Кабінет міністрів вирішив почати процес відкликання для 39 інвесторів і шести членів їх сімей», - йдеться в заяві, передає AFP.

Кабінет міністрів розгляне ще шість справ і проконтролює ще 47, додав він.

Колишній суддя Верховного суду Мирон Ніколатос очолював незалежну комісію, яка проводила розслідування видачі так званих «золотих паспортів» в період з 2007 по минулий рік.

В ході розслідування була встановлена «кримінальна і політична» відповідальність.

«Очевидно, що Кіпрська інвестиційна програма діяла в період з 2007 по 2020 рік з пробілами і недоліками, неадекватною законодавчою базою і майже без нормативної бази», - заявив Ніколатос журналістам в червні.

У звіті йдеться, що 53 відсотки з 6 779 паспортів, виданих за цією схемою, були видані незаконно, і вказується на відсутність належної обачності і недостатню перевірку біографічних даних.

Середземноморський острів відмовився від паспортної схеми в листопаді минулого року після того, як телеканал Al Jazeera показав документальний фільм, в якому репортери зображують із себе наладчиків фіктивного китайського бізнесмена, що шукає кіпрський паспорт, незважаючи на наявність судимості.

Спікер парламенту Деметріс Сіллоріс і депутат від опозиції були таємно зняті на відео, нібито намагаючись полегшити процес.

Пізніше вони подали у відставку, хоча обидва наполягали на своїй невинності.

Al Jazeera повідомила, що десятки тих, хто подавав документи на отримання паспортів в рамках програми, перебували під кримінальним розслідуванням, обкладалися міжнародними санкціями або навіть відбували тюремне ув'язнення.

Нікосія довгий час стикалася з тиском Брюсселя, що вимагає реформування схеми, через побоювання, що вона могла допомогти організованим злочинним угрупованням проникнути в Європейський Союз.

Кіпр стверджував, що залучив необхідні інвестиції після економічної кризи на острові в 2013 році.

В рамках цієї схеми Нікосія видала тисячі паспортів, що дозволило інвесторам придбати один в обмін на інвестиції в розмірі 2,5 мільйона євро (3 мільйони доларів), що за ці роки принесло державі більше семи мільярдів євро.

Європейська комісія попередила Нікосию про паспортну схему, почавши судову процедуру проти Кіпру, яка все ще триває.

Раніше повідомлялося про те, що в числі тих, хто отримав кіпрські паспорта, виявилися українські олігархи Ігор Коломойський, Геннадій Боголюбов та Костянтин Григоришин.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі