Спікер парламенту Кіпру пішов у відставку через скандал з роздачею паспортів, які отримали Коломойський та інші

Поділитися
Спікер парламенту Кіпру пішов у відставку через скандал з роздачею паспортів, які отримали Коломойський та інші
Всього паспорти отримали майже півтори тисячі іноземців

Спікер парламенту Кіпру Дімітріс Сіллуріс пішов після скандалу з "золотими паспортами", які раніше отримали український олігарх Ігор Коломойський і впливові українці.

"Золоті паспорта" видані за програмою «Громадянство в обмін на інвестиції в економіку» в період з 2008 по 2012 рік. Паспорти отримали бізнесмени Ігор Коломойський, Геннадій Боголюбов, Олена Гайдук, Костянтин Григоришин, Михайло Кіперман та члени їх родин.

Всього паспорта за цією програмою отримали майже півтори тисячі осіб. Деякі з них винні у відмиванні грошей, корупції та інших злочинах.

У переліку покупців "золотих паспортів" вказані, зокрема, Олег Бахматюк, який є фігурантом справи по виведенню грошей з ВіЕйБі Банку.

Колишній міністр екології Микола Злочевський, якого український суд обрав запобіжний захід у вигляді арешту, але заочно, оскільки він в розшуку.

Дружина колишнього міністра оборони при Януковичі Павла Лебедєва - Людмила Лебедєва. У жовтні 2014 року в Україні порушили справу проти восьми колишніх міністрів оборони, серед них був і Лебедєв. Військова прокуратура підозрює його в руйнуванні структури армії та підриві обороноздатності країни.

Український бізнесмен Вадим Шульман з оточення олігарха Ігоря Коломойського. Ексначальник Слідчого управління податкової міліції ДПА України часів президентства Віктора Януковича Анатолій Яковинець.

Кіпрський підрозділ грецької газети Kathimerini передає, що в заяві про відставку Сіллуріс написав, що з самого початку не хотів звільнятися, оскільки не вважає, що зробив щось незаконне. Пізніше він все ж вирішив піти, тому що "інші намагалися використовувати ситуацію в політичних цілях".

У середу на Кіпрі пройшли протести проти корупції.

Уряд Кіпру з 1 листопада нинішнього року припиняє дію програми з надання громадянства іноземцям в обмін на значні інвестиції в країну.

У 2019 Єврокомісія оприлюднила доповідь щодо ефективності зусиль ЄС з боротьби з відмиванням грошей і їх використанням для протиправної діяльності.

Єврокомісія ідентифікувала на внутрішньому ринку ЄС 47 продуктів і об'єктів власності, які є вразливими для відмивання грошей і фінансування тероризму, та включила до цього переліку чотири напрямки економічної діяльності, не аналізовані раніше. Зокрема, мова йде про банкомати, які перебувають у власності приватних установ, про систему професійного футболу, «вільні» порти, а також про інвестиційні схеми отримання громадянства або дозволів на проживання в ЄС (так звані «золоті паспорта/візи»).

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі